Hangi Kedi Daha Az Tüy Döker

emirarda

İran Kedisi mi
Tekir mi

15 CEVAP

Lunasibirya

Tekir

Cotontzu_Siri

Tekir

Anonymus827062

Iran kedisi taranmasin bir gün tüyleri topak topak olur:) tüy dokmeyen kedi yoktur. Az da olsa hepsi döker doğasında var. Yeni tüy yerine gelmesi için eskiyi dökmesi gerekir. Saç dokmeyen insan var mi? Kedi de böyle işte

Lunasibirya

Atım bile tüy döküyor benim:D yani Olcay beyin dediği gibi her hayvan her insan gibi tüylerini döker

Anonymus827062

Doğruyu söylemek gerekirse eğer. Bir hayvanın tüy dökmesi problem oluyor ise onu hiç beslememek lazım. Yapılacak en doğru davranış bu olur. Zira kürklü bir hayvan için bu sorular sorulmamali bile esasında. Cevabım yanlış algılanmasın bunu kişinin psikolojisi açısından söylüyorum

KedimVar

Tekir. İran kedisinin tüy bakımı zor, çok döküyorlar fakat şıklarda olmasa bile önerim British.

Viomann

Benim iran kedim var,tarandigi surece hic dokmuyor,duzenli tararsaniz tabi.Hic bir kedi tarandigi surece tuy dokmez.Ornek benimkisi

KedimVar

Sizinkisi daha yavru. Yavruyla bir yetişkinin tüy dökmesi kesinlikle aynı değil.

Viomann

Ne fark oluyor yavruyla yetiskin arasinda?

SelinTuksal

büyük fark oluyor emin olun. aynı anda hem bebek kedi hem yetişkin kedi bakan biri olarak söylüyorum.

Anonymus827062

Ha bir de ne derece doğru bilmiyorum ama tavuk içeriği fazla olan mamalar tüy dokermis. Bu hep bir söylenti ama doğruluğu ne derece kimse bilmiyor

akitalove

Benim kızım nerdeyse hic tüy dökmeyen bi cins ama tavuklu mama kullaniyoruz (acana) hemde azda olsa iyi bir mama ama tüyler havada ucusuyor tavuklu mamadan dolayi

MertcanT

Benim kedimde chinchilla tarandığı sürece tüy dökmüyor öneriririm yanlız hergün 15-20 dk taranmalı.

Lunasibirya

Sibirya kedisi de var

Anonymus827062

Dogrudur:) hafta da iki ya da üç kez elektrik süpürgesi açmak şart. Tabiki bunu severek yapıyoruz:) onlarin bir bakışı sevildiklerini bilmeleri yetiyor