Tavşanımın Kafesinin Altına İnce Taneli Kedi Kumu Koysam Olurmu?

Badearici

Ya ben şuan kafesin altına talaş koyuyorum ama hem tavşanım talaş kokuyor ve talaş hertarafa uçuşuyor. Önceden kedi baktım ve kum o kadar tozutmuyodu ve mis gibi kokuyodu hem bide tavşanıma tuvalet eğitimi verdim sadece kafesine yapıyor ve 2 günde bir talaşın hepsini döküyorum. Kedi kumunda bu sorunun olucağını sanmıyorum çünkü çişini yaptığı yer hemen topaklaşıyor. Zaten tavşanım evde gezmeyi daha çok seviyor ve uyurkende benim yatağımda yatmayı daha çok seviyor kafesine kedi kumu koysam sorun olurmu?

5 CEVAP

KedimVar

Bir yerde nefes alırken burunlarına kaçar diye okumuştum kedi kumu. Ayrıca yiyebilirler.

KedimVar

Olabilir kalın taneli. Yine de talaş en iyisi ama dağılıyor etrafa haklısınız.

Findikzeynep

Bende KedimVar'a katılıyorum.

Badearici

O zaman kalın taneli alsam?

Badearici

Talaşta kedi kumu kadar sert zaten belkide benim aldığım sert :/ hem patilerinin altı çok kötü leke oldu talaştan. Bide kedi gibi kafeste olmayı pek sevmiyor yatarken bile kafese girmek istemiyor yatağımda yatmak istiyor