Mama Yeme Oranı Hakkında

Merhaba arkadaslar advance marka mama kullanıyoruz 5.ayda 10 kg mama spariş etmiştim şuan 9.aydayız ve mamamız bitti 5 ayda 10 kg mama tüketmiş oldu kedim kısır bu arada 5 kilo ve 1 yaşında sizce bu oran normalmi

8 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kediniz fazla kilolu ve gereğinden fazla yemiş. Advance hiç güzel bir mama değil. Free-feed (serbest beslenme) yapıyorsunuz sanırım. Acilen bırakmalı ve düzenli öğünlere başlamalısınız. Naturea kullanmanızı öneririm, light bir mama.

SelinTuksal

Kediniz aşırı kilolu naturea light kullanın. ayrıca advace fiyatına daha kaliteli olarak nd var veya acana var advance fiyatına daha kaliteli bunlar.

SelinTuksal

hayır normal değil.

KedimVar

5 kilo normal kısır bir erkek kediye göre. :) Erkek kediler için kısır olmasa da normal zaten 5 kilo. Peri'nin erkek kardeşi de kısır ve 5 kilo. :)

yasement

Normal

Cotontzu_Siri

Kilosunu değil yediği mama miktarını sormuş

SelinTuksal

ayrıca 1 yaşında daha bu kedi.

Denizzzzzz

Yetişkin bir kedinin ayda 2 kg mama yemesi bence gayet normal benim kızımda 2 yaşında ve ayda 2 kg kurumama yiyor yaşmamasıda cabası