Kızgınlık Dönemi

Toscana

5,5 aylık kızım galba kızgınlık dönemine giriyır dungece yerde surunerek yuruyordu poposu havada duruyodu bugun hersey normal oynuyor yemegini yedi uyuyor bu dönemde neler yapılmalı bilgisi olan bu dönemlere tanık olmus arkadaşlar yardımcı olurmunuz kısırlaştırmayı dusunuyorum
erkek kedilere nezamn kızgınlıga gırer 3,5 aylık görme engelli bi oğlum daha var

3 CEVAP

KedimVar

Dişi kedinizi henüz kısırlaştırmayın, çok küçük. 10 aylığı hatta mümkünse 1 yaşını geçmesini bekleyin. Erkek kedinizin daha Zamanı var, dişilerden çok daha geç kızgınlığa giriyorlar.

apovlitos

iki kediniz de kısırlaştırmak için çok küçük. 1 yaşını doldurmalarını beklemeniz iyi olur. ancak dişi kedinin koku bırakma gibi huyları olursa ve evde sorun yaratırsa kızgınlığı bittikten (max. 4-7 gün) sonra kısırlaştırmalısınız. dişi kedilerde kızgınlıktayken kısırlaştırılması çok riskli. erkek kediniz ise dişiye göre daha geç kızgınlığa girer. 9-13 ay aralarında girmiş olur muhtemelen. endişelenmenize gerek yok. kısırlaştırma için 1 yaşına gelmelerini beklemeniz sağlıklı olur.

Toscana

Sagolun cevaplar için