Ever Clean Kedi Kumu

aliberken

Merhaba
Ever clean kedi kumu kullananlar memnun mu ?
Ever clean less trail kullanan var mı ? Patiye yapışmayan yazıyor açıklamasında ortalığa dağılması ve kokuyu emmesi nasıl ? Ever clean marka hangi çeşit kum daha iyi ve daha uzun dayanıyor ? Biraz fazla soru sordum kusura bakmayın.Ever clean kuma geçmeyi düşünüyorum ama fiyatı fazla olduğu için kullananlar memnun mu diye öğrenmek istedim.

15 CEVAP

Cotontzu_Siri

Çok güzel bir kum. En çok less trail ve multiple cat serilerini beğeniyorum. Less trail kokusuz, multiple cat kokulu; sizin tercihinize kalmış.

KedimVar

Ben daha çok multiple cat i beğeniyorum kokulu olmasından dolayı fakat patilere yapışma ve etrafa dağılma gibi bir sorununuz varsa less trail tabi.

Cotontzu_Siri

Topaklanan kum (sanicat color4you)
Ever clean çok daha iyi, türkiyede bulabileceğiniz en iyi kum.

aliberken

Kullandıktan sonra son durumu haber veririm.Sanicat kum nasıl tozutması,koku yapması ve ortalığa dağılması konusunda

miasugok

Tuvalet kokusunu önlüyor zaten kumun kendi kokusu çok yoğun ama kedi inip çıkarken kum, kabın etrafına dağılıyor ne yazıkki. Gerçi benim kedim yavru belki o yüzden oluyordur. Kaba dökerken tozutuyor biraz ama rahatsız edici boyutta değil.

Princess_Lady

Çok güzel almanızı tavsiye ederim.

serden

sanicat color4you Pembe oneririm.

aliberken

Önerileriniz için teşekkür ederim.

Serden
Sanicat color4you kristal kum mu ?

aliberken

Şuan vancat kedi kumu kullanıyorum.Kumu koyarken çok fazla toz çıkıyor.Yeni kum olarak eve çok dağılmayan patilere yapışmayan ve tozutmayan kum arıyorum.Ever clean aradığım özellikler için uygun sanırım ama fiyatı yüksek.6 lt lik less trail 1 ay gider mi ortalama :)

miasugok

Anladığım kadarıyla kullanıma ve titizliğinize bağlı. Ben geçen ayın 16sında iki tane 10 kglık sanicat aldım. İki gün önce iki tane 10 kg daha sipariş attim. 20 kg kum kullanmışım bi ayda. Belki bilmediğimden ama ben haftada bir genel ev temizliği yapabiliyorum öğrenciyim, o temizlik esnasında kumu döküp tuvaleti yıkıyorum. Yani altı lt kum bana bi hafta dayanır ancak. Aslında merak ediyorum başkaları ne durumda bu konuda

aliberken

Kumu kullanım açısından sizinle aynıyım :)
Haftada bir değiştiriyorum kumu.20 kg ortalama 30-40 gün gidiyor.Ever clean koku açısından iyi diyor herkes.Gerçekten koku konusunda iyiyse ve 1 ay değiştirmeden(günlük kum temizliğini yaparak) kullanabilirsem aynı fiyata daha kaliteli kuma geçiş yapmak istiyorum.

miasugok

Bi deneyin bakalım haber de verin mutlaka. Eğer başarırsanız ben de denerim ama eğer olmazsa 20 kg ever clean beni batırır :) gerçi benim sanicatle bi problemim yok memnunum

aliberken

Teşekkürler.

onurtemiz

benim yavrum 4,5 aylık ve 25 gündür 5lt kumun çoğusu bitti. Bir- bir buçuk ay gitmiş olacak. Ever Clean diğer kumlara göre daha uzun kullanabiliyormuşsun. Ben 6lt Ever alsam bir buçuk- iki ay gider diye tahmin ediyorum. Ama asıl nokta en kokuyu hapseden en iyi topaklaşan en kaliteli kum bu. Fiyat biraz daha ucuz olsa tam anlamıyla değer.

zuhall

ever cleanden memnunum. less trail,extra strength,multiple cat denedim. en cok multiple cati begendim.extra strength topaklanma acisindan fark pek yoktu digerleriyle, ama etrafa cok yayiliyordu. less traili kedim uzun tuylu oldugu icin denemistim pati yapisma sorunu olmamasi icin herhangi bir fark goremedim oyuzden multiple devam ettim.