Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Anket

poposuna gazete kağıdıyla vurarak
(0 oy)
yapana kadar başında durarak
(2 oy)
ceza vererek
(0 oy)
burnuna hafifçe vurarak
(2 oy)
Toplam (4 oy)

Köpeğim dün iki aylığına girdi fakat hala öğrenmemekte direniyor.Cinsi maltese.ped ve damla kullanıyoruz fakat nasıl eğiticem lütfen tüyo

5 CEVAP

dollfacepersian

Bence hiç biri değil. Pede yaptığında ödüllendirmek ve yanlış yere yaptığında sakince uyarıp pede götürmek daha doğru geliyor bana. Kral Köpek Ailesinin bu konu ile ilgili Youtube videosunu izlemenizi öneririm.
Ayrıca 2 aylık bir köpeğin kaslarını gelişmemiştir,1 yaşına kadar tuvalet sıkıntısı olabilen köpekler var. Daha anlayışlı ve sabırlı olun lütfen

Princess_Lady

Kral köpek Ailesi sayesinde bizim lafye öğrettik herşeyi güzel yararlı bir youtube kanalı

gozdecoskn

2 aylık köpek zaten çişini öğrenemez çünkü tutamaz. 4 ayı dolana kadar siz ona gel bile demeyin :) 4. aydan itibaren çiş kasları gelişir ve tutabilmeye başlar. ama uzun süreler yine tutamaz. 5. aydan itibaren anlar.

gozdecoskn

sürekli kızar sıkıstırırsanız çiş kaçırma sorunu yaşarsınız.

Hepinize vaktinizi ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim! Bende Kral Köpek Ailesi izleyicisiydim zaten ve hakikaten harika bir kanal. :)