Kızgınlıkla İlgili

Zeytinlicorek

5 aylık dişi kedim var, kızgınlığa girdikten sonra kızgınlık bitince bir daha ne kadar süre sonra tekrar kızgınlığa girer?

13 CEVAP

Zeytinlicorek

Birkaç yerden baktım ama net bir şey bulamadım, ilk kızgınlık bittikten sonra 10-20 gün sonra tekrarlar yazıyordu ama?

SelinTuksal

1 ay sonra tekrarlar.

Cotontzu_Siri

Hep 6 ay olarak bildim

SelinTuksal

ama hiç o kadar uzun kedi bakmadın :D

Cotontzu_Siri

Aynen öyle :D

Cotontzu_Siri

6 ay

betulaltundal

Kaçıncı kez kızgınlığa girdiğine göre değişiyor bu durum. Başlarda 20-30 gün aralıklarla giriyor. Hem çiftleşmeyip hem kısırlaştırmayınca, kızgınlığa girme aralığı da azalıyor git gide. Ben böyle biliyorum yani. Kediye göre de değişiyor olabilir.

Zeytinlicorek

Teşekkürler. Bir de kedim bir iki gündür balkona çıkmak istiyor. Dış kapının önünde yatıyor. İki gündür okula gidiyorum, evde yalnız kalıyor, saatleri de değişti ondan olabilir mi yoksa kızgınlık belirtisi midir?

Zeytinlicorek

???

Mozart

evet kızgınlık belirtisi olabilir.

Benim kedim girdi 1 hafta sürdü 3 gün normaldir sonra tekrar girdi bitince hemen kisirlastirdik dışı bu arafda

Zeytinlicorek

Teşekkürler

KedimVar

Genelde ayda 1 ama benimki bazen 2 haftada 1 bile girdi kızgınlığa.