Kedim Hangi Irk

İnternette çok araştırdım hangi ırk anlayamadım tekir olabilir mi?

18 CEVAP

Cotontzu_Siri

Tekir de cins değil. Cinsi domestic shorthair, rengi tortie.

KedimVar

Corontzu_Siri
İşte tam da benim kafamı karıştıran konu o. Evet tortoiseshell bir desen. Ama tuxedo da öyle ama bu sitede onu cins olarak almışlar. Tekirin ilk önce cins olduğunu düşündüm, fakat sonra onun da bir renk olduğuna karar verdim. Fakat bu sefer söyleyecek bir cins kalmadı. Madem hepsi renk belirtiyor o Zaman bu kedinin cinsi ne, soke olamaz ya diye düşündüm. Şimdi sen domestic shorthair diyince ne demem gerektiğini buldum. Teşekkürler. Fakat hala aklımda bir soru var. Evet tekir de tuxedo da rengi belirtiyor fakat neden bu site onları cins olarak kabul ediyor o Zaman? :/

zeynepgurgen

Tortoiseshell kürk rengine verilen isimdir, cinse değil.

KedimVar

Cinsi tekir. Fakat renk olarak tortoiseshell. :)

SelinTuksal

ya domestic shorthair ın türkçesi tekir oluyor zaten.

Cotontzu_Siri

Rus finosunun bolonka olduğunun bilinmemesi, kuru mamanın en iyi beslenme şekli bilinmesi... gibi bir yanlış bilgi sanırım bu.

Cotontzu_Siri

Selincim tekir ile domestic shorthair aynı değil. Tekirin ingilizcesi tabby. Yabancı kaynaklarda araştırırsan renk olduğunu görürsün.

zeynepgurgen

Calico gibi geldi. :)

Mozart

Totie olmalı

Mozart

Tortie

Anonymus827062

Evet bu renk tortie ye ait

Tortie ırk değil diye biliyorum yanlış mı

Teşekkür ederim American Shorthair özellikleri uyuyor

KedimVar

Onu ben de düşündüm ama bence değil. Çünkü tekir aslında her ne kadar cins yerine kullanılsa da bence renk belirtiyor.

KedimVar

Bu konular gerçekten çok karışık ya. :/ İçine girildi mi çıkılmıyor.