Mama Seçimi

martha

kedim royal canin den n&d ye geçirdim. n&d mama yemiyor kabın önüde miyavlıyor değiştirmem için. ne yapmalıym

6 CEVAP

miasugok

Ben de n&dyi değiştirip orijene geçtim aslında n&dyi baya severek yiyordu ama son zamanlarda okuldan döndüğümde mama kabını sabah nasıl doldurduysam öyle görüyordum. Dokunmuyordu bile. Dört pati kuralı diye bi şey var yavaş yavaş yeni mamasına alıştırmak gerekiyor eski mamayla yeni mama karıştırılarak veriliyor google a dört pati kuralı yazarsanız çıkar bi öyle deneyin

martha

öyle yaptığımda ayıklıyor :( nasıl alıştıracağım fikri olan yok mu ?

miasugok

Yaş mamanın suyundan bir tatlı kaşığı döküp bütün mamaya karıştırın bi de öyle deneyin

KedimVar

Yaş mamayla karıştırarak verin. Bir de direk geçiş yapmayın. Bir süre ikisini karıştırarak vermeniz lazım. Sonra rc nin oranını gitgide azaltıp nd ye geçiş yapın.

pongul

benim scottish kızım da mamalardan çabuk sıkılıyor. bir ay dolmadan yemeyi azaltıyor bir mamayı genelde. artık az miktarıyla cok besin sağlayan mamalara kayıyorum-kayacağım mecburen. öyle günde 80 90 gramlar yemiyor kendisi.

pongul

pardon yanlış soruya yazdım :0