İlk Kez Akvaryum Yardım

ilknrdaisy

Arkadaşlar merhaba. Yakın bir arkadaşımın şehir değişikliği sonucu mecburen akvaryumu ve içinde yaklaşık 100 tane (yavru büyük karışık)lepistes balığı bana kaldı. Daha önce hiç balık akvaryum vs bakmadım. Motoru geçen hafta bozulmuş bugün taşımak için balıkların suyunun yarısını bosalttilar. Internetten baktığım kadarıyla en az 2 gün bekletilmış şu gerekiyormuş. Suan akvaryum çok pis. suyu damacana suyu kullansam aciliyetten dinlenmesi gerekir mi? Yarın motorunuda alicam başka gerekli bir şey var mı?

7 CEVAP

Ayse_naz_G

bizimde 300-400'e yakın lepistesimiz vardı hepsi birbirini yedi en son 50 tane kaldı bizde birine verdik:(

ilknrdaisy

Bir de 2 yaşında kedim baliklarla sorun yaşar mı? Suan suları çok pis olduğundan balıkları farketmedi

sudenazzzzz

kedin varsa kapana bant yapıştır ben denedim

ilknrdaisy

Kapağı tam kapalı değil 10 cm boşluk var arada

Sudeckmkc

O 10cmi mutlaka bantla folyoyla kapat kedicikler affetmiyor yemeseler bile yakalanak için her yolu deniyorlar

Ayse_naz_G

lepistesler birbirini yiyebiliyor sorunuzla alakalı değil ama gerçekten balık sayısı azalırsa şaşırmayın :)bide damacana suyu derken içme suyundanmı bahsediyorsunuz?

Fablemoon

Bizimde evde hem kedimiz hemde 40 tane koca akvaryumda balıklarımız var bizimkinin üstünde camvar camda da kafasının bile giremeyeceği bir boşluk var o kadar normalde bildiğim kadarıyla üstte cam oluyor ışıklandırmalı bir akvaryum ise bizimkisi öyle sadece camdan oturup balıkları izliyor kerata :D ama sizde boşluk var ise kapatmanızda fayda var yoksa içine felan girmeye çalışır