Kedinin Kıskançlığı

maxigenous

Herkese merhaba,

Kedimizin garip bir huyu var. Aslında bu huy her zaman yoktu, kısırlaştırdıktan sonra başladı diyebilirim.

Eşim ve ben çalışan insanlarız. Dışarıdan eve geldiğimizde kedimiz kapıda bize bir karşılama partisi veriyor her zaman. Biz geldiğimizde kapının önüne yatıp karnını açıp geriliyor. Karşılama faslı bitince de gidiyor.

Kediyle aynı ortamdayken çağırıp kucağa çıkmasını sağlamak mümkün değil. Ancak kendisi isterse kucağa geliyor. Yılışık bir kedi değil yani.

Yılışık olmayan Sakinemizin en büyük gıcık olduğu konu yatak odasına kendisini almamamız. Geldiğinde 1-2 kez yatağa tuvaletini yaptığı için hem de yattığımız odada çok kedi tüyü olmasını istemediğimizden bir daha yatak odasına almamaya karar verdik. Artık ne zaman ikimiz birden yatak odasına girsek, felaket bir miyavlama, bir ağlama... Sanırsınız ki kesiyorlar hayvanı. Dışarı çıkıyoruz bakıp gidiyor. İçeri giriyoruz yine ağlamaya başlıyor. Yakalayıp sevmeye başlayınca susuyor ama sabah 6'da saatli alarm gibi miyavlamaya başlıyor ve uyutmuyor..

Bu durumda kedinin bu kıskançlık/özlem krizini atlatmak yolunda ne tavsiye edersiniz?

6 CEVAP

PetlebiAlisveris

Biraz daha farklı bir hali bizim başımızda da var kedimiz içeri girip yatmasa bile kapıyı tırlamıyor ve miyavlıyor kapıyı açıp içeri girmesini beklediğimizde bakıp geri dönüyor içeri girmiyor.Tek derdi kapının açık olması içeride kimin yattığının ya da kendi girip orada yatacak olması değil kapı açık olacak tüm derdi bu herhangi çözüm üretemedik aslında ancak beki buraya bakarsanız bir çözüm bulabilirsiniz

Rammer

kediye istediğini vermeyin ne kadar miyavlasada kapıyı açmayın gidecektir

Blue

Benim kedim de ara ara yapıyor bu güne kadar hiç açmadım artık nadir olarak yapıyor.

Kedinizle inat gibi yarismalara girmeyeniz... emin olun kazaniyorlar :) Arkadasin dedigi gibi kapiyi acin ice girecek ilgisini cekmeyip tekrar kendi halinde takilacaktir. Benim kedimde aynisini yapiyor

minik

Kedi kapıda miyavladığı zaman çıkıp bakmayın bence istediğini verdiğiniz sürece devam edecektir maması suyu varsa sorun yok içeri girmek için miyavlıyordur ama asla %100 çözüm olacak bir şey yok 1 sene yapmaz belki ama bir gün yine başlayabilir bu davranışa

maxigenous

Herkes farklı bir cevap verdiğine göre tek bir çözümü yok bu durumun herhalde.