Kedim Diğer Kedime Saldırıyor

nilin

Benim iki tane kedim var biri erkek kısır diğeri dişi kısır değil. Erkek olan dişiyi sürekli dövüyor bugün çok fena yaralamış annem zor kurtarmış. Ne yapmak lazım nasıl davranmak lazım bilemedim. Dişinin yavruları var onları saklıyorum ama onlara da saldırırsa diye korkuyorum

4 CEVAP

KedimVar

Yavrulara zarar verebilir tabi. Kavga etmeleri normal anne kedi yavrularını korumak istiyordur. Erkek kediyi yavrular büyüyüp sahiplendirilinceye kadar bir arkadaşınızın evine bırakın. Yavruların can güvenliği için.

nilin

Merhaba anneyi odadan dışarı çıkardığım zaman yavrular yanında olmuyor. Diğer kedi bir anda hiçbir şey yokken saldırıyor. Geçici bir yere vermeyi düşündüm ama yer bulamadım.

KedimVar

Yavruların yanında olup olmaması fark etmez. Sonuçta annelik içgüdüsü. Bir de erkek kediniz kızgınlıktaysa ve dişi kedinizle çiftleşmek istiyorsa ve dişi kedi de istemediği için tıslıyor, yanına yaklaştırmıyor olabilir. Saldırıyor dediğiniz belki çiftleşmek için yapıyordur.

nilin

Erkek kedim kısır