Kedim Gece Uyutmuyor

asli

Son 1 haftadır yeni bir davranış çıktı ortaya gece gelip elimi ısırıyor ya da patisiyle yüzüme dokunuyor beni uyandırıp gidiyor kontrol ettim bir şey mi sitiyor acaba diye suyu maması hep var nedendir ne yapmalıyım?

16 CEVAP

umut61

Benim kedim de önceden bu tüp hareketlerle bizi çok yoruyordu. Gecenin köründe oyun oynamak istiyordu çözümü gündüz fazla uyutmuyorum.

ecofield

uyku düzeni oluşturmalısınız. küçük bebekler gibi düşünün. onlar da gündüz çok uyurlarsa anne babalarını gece uyutmazlar ;)

Kediler geceleri aktiv olan hayvanlardir. Büyük ihtimal "oyun" oynuyordur sizinle. Benim kedimde her aksam olmasada arada bir geceleri tepiniyor. Deli gibi odadan odaya kosuyor.. birden karnima zipliyor kaciyor el ayak ne bulursa isiriyor... :D Artik alistim ben.Eminim sizde alisirsiniz :D

rabia

sormayın çok zor bi durum bende çalışıyorum kedim evde yalnız akşam oynayıp yorulsada yinede uyutmuyor acayip enerjik oluyor geceleri, bizde uykusuz günler yaşıyoruz bu sıralar siz bi çözüm bulursanız bizimlede paylaşırsanız sevinirim.

outlaw

Gündüz çok uyuyorsa eğer gece oyun istiyor olabilir ya da ilgi açıkçası bu tip bir davranışın sebebini çözmek zor. yine de anormal herhangi bir şey olmadığına emin olmak adına tuvaletini, ateşini ya da gündüz uykularını takip gibi bir şeyler yapabilirsiniz.

basil

Evet bir rahatsızlığı olabilir yada eğlencesine yapıyor =)

Pence

Eğer sağlık sorunu veya eksik birşeyi olmadığına eminseniz onu gündüzleri yorun. Beraber oynayın, uyumasına fırsat vermeyin... Gece ise aksine rahat, sıcak ve yumuşak bir yer verin...

zzAr

bu tip durumlarda gündüz uykusunu azaltmak en iyi çözüm.

Najib

uyuma saatinizden yarım saat once kedinlzi oynatarak kısturarak iyice yormalısınız yorulduktan sonra o da uyur sizinle..bu kadar

PetlebiAlisveris

bizim ki de geceleri ev içinde bi koşturuyor genelde sonra uyuyor

Mrpit10

Kedine çimen veya kedi otu yedirmelirsin bu onun sindirim sisteminin rahatlamasına neden olacaktır geceleyin mışıl mışıl uyulacak

maxigenous

Kedinin mama saatini ve uyku düzenini ayarlamak en önemli yol. Mama kabını sürekli dolu bırakmayın. Belirli saatlerde mama koyun. Sabah koyduğunuz saati kalktığınız saat yaparsanız kediniz kalkma alarmı gibi hareket etmeye bile başlayabilir. Akşamları yorun, kovalayın, oyun oynayın. Eğer ilgi delisi bir kediyse yattığı yere götürüp sevin. Yavaş yavaş düzene giriyor bundan sonra.

Albora1

Benim kedimde öyleydi gündüzleri uyumasına izin vermiyorum uykulu uykulu geziyor ortalıkta :) hep yorun en son sizden kaçıp geç saatte uyumak isteyecektir :)

Benim kedimde de benzer sorun var. 2 aylıkken geldi şu an 9 aylık ve ne yaptıysam değiştiremedim. Ilk başta geceleri ustume gelip beni yalama ve pati ile okşama ile başladı. Sonra miyavlama. Bu miyavlama giderek arttı. Tepki vermedikçe şimdi bir level daha atladı. Bacagimi ısırıyor tepki vermezsem. Uyandırinca da o kadar mutlu oluyorki şebeklik yapıyor, takla atmadığı kalıyor. Kaldırıp yemek yiyor. Geri yatıyorum sonra tekrar kaldırıp oyun istiyor. Gece yarisina kadar oynasam koştursam da değişmedi. Uyku düzenim kalmadi. Ne yapacağım bulamadim. Mamasını yatınca verme durumunu deneyecem. Bakalım ne olacak