Kedilerim Ciftlesirler Mi?

Canandisli

Su anda evde 8 aylik, yasini doldurunca kisirlastirilicak, kizginlik doneminde disi bir kedim var ikinci kedi ise 2 aylik erkek bir kedi kendisi kizginlik donemine girmeden kisirlastirilicak fakat bu surede tanistirilirlarsa ciftlesme olur mu ya da kizginlik donemindeki kedimin davranisi nasil olur fikri olan var mi?

11 CEVAP

martha

erkek kediniz daha çok küçük çiftleşmezler :)dişi bir yaşına gelip kısırlaşana kadar anca 4 aylık olacak zaten bebek henüz tanıştırın derim ben :)

Canandisli

Bizim kiz parcalamaz yani bu minigi

KedimVar

Yok parçalamaz. Ama isterseniz kızgınlık bitince (1-2 hafta sürer) karşılaştırabilirsiniz. Çiftleşmezler.

vikoalatte

aynen çiftleşmezler biri bebek daha

Canandisli

Yardim icin tesekkurler, yavas yavas tanistiricam o halde

dollfacepersian

Şuan erkek kedi çok küçük olduğu için birşey olacağını düşünmüyorum ama dişi kedi 1 yaşına geldiğinde erkek 6 aylık olacak yanlış hesaplamıyorsam,6 aylık bir kedi ergenliğe girebilir ve çiftleşmek için küçük olsa da çiftleşebilir. Bu yüzden erkek kediniz 6-7 aylık olduğunda davranışlarında değişiklik olup olmadığını gözlemlemenizde yarar var

Canandisli

Erkek kedimiz kizginliga girmeden once kisirlastirilicak yani buyuk kedimden once kisirlasicak fakat erkeklerde kizginlik davranislari kisirlastiktan sonra da devam ediyormus yani ciftlesebilirler ileride ama saniyorum ki kizimi hamile birakamaz ciftlesseler bile (eger bu durumda hamile kalma ihtimali var ise lutfen yazin)

dollfacepersian

Bir şahıs kısırlaştırma sonrası hemen çiftleşirlerse dişiyi hamile bırakabileceklerini iddia etmişti fakat birçok insan tarafından (aralarında veterinerlik okuyan vardı) bunun olmayacağı söylenmişti. Şahıs sadece sokaktaki kısır erkeklerde bunu gördüğünü iddia ettiği ve sokakta birbirinin tıpatıp aynısı bir sürü kedi olduğu için yapıldığını düşünüyordum/düşünüyorduk.
Birde siz ergenliğe girmeden önce kısırlaştıracağınız için ameliyat sonrası ergenlik davranışlarının devam etmesi durumu sizde geçerli olmayacaktır diye düşünüyorum. Çünkü kısır olmadan öncede ergrnlik davranışları edinmemiş bir kedinin ameliyat sonrası ergrnlik davranışları göstereceğini düşünmüyorum

Canandisli

Erkek kedilerde yine de oluyor diye biliyorum cunku kizginliga girmelerini saglayan hormonlari ameliyatla alinan kisimlar disinda bobrek bezlerinde de salgilaniyormus sanirim o yuzden ciftlesmeye devam eden erkek kediler varmis ama erkek kedi yakin zamanda kisirlasicagindan ameliyat sonrasi hemen ciftlesme olmaz yasinin kucuk olmasi nedeniyle

Canandisli

Ben daha cok yeni tanisicaklari icin davranislariyla ilgili endise ediyorum zit cinsler oldugundan kizginlik kotu etkileyebilir

Canandisli

Kapiyi araladim birbirlerini gorduler minik takmadi bile buyuk kedimi ama buyugu baya bir izledi hafif geri cekildi hareket ettikce minik ama sonra yaklasti kuyrugu normal dusuktu ve hic tislama olmadi iyi bir sey di mi bu