Kedimin Yeni Kediye İlk Tepkileri

Canandisli

Eve minik bir kedi getirdim fakat buyuk kedimin tepkisinden korktugum icin bir sure ayri tutucam bu arada birbirlerine olan tepkilerine bakiyorum ilk tepki olarak buyuk kedim yeni kedi kokan ellerimi uzun uzun koklayip yaladi simdi de kapisinin onunde bekliyor herhalde sesini duydugundan oulece oturmus kapiya bakiyor son bir saattir miyavlamadi bile ara sira yanima kosup geri gidiyor sizce bu tepkileri iyi midir? Tislama veya agresiflesme olmadi hic

5 CEVAP

Canandisli

zaten yeni kediyi de kendi kedimi de yalnız bırakamıyorum şu anda birini uyutup diğerine gidiyorum ama büyük kedim tanışmakta ısrarcı kapının önünden ayrılmıyor küçüğü büyükle ilgilenmiyor bile

cfsncktr

Ben de yakın zamanda eve ikinci bir kedi alacağım. İki kediyi birbirine alıştırma süreci ile ilgili bu ara çok şey okuyorum. Şöyle bir tavsiye verebilirim azıcık bilgimle, yeni yavruyu taşıma çantasına koyarak 1-2 gün bu şekilde kedinizle tanıştırmak daha iyi olabilir. Göz kontağı kurmaları önemli bence. Tabi siz de kendi kedinizi gözlemleyin bu arada. Sadece kokusunu alması yeterli değil bence.

Canandisli

Ayni yazilari ben de okuyorum sanirim :D ever tasima cantasi fikri iyi yapmayi dusunuyordum ancak bugun daha ilk gunleri daha kucuk kedi eve alismadan tanistirmak istemiyorum acikcasi ayrica kedim evde baska bir kedi oldugunu biliyor kucuk kediyle ablam ilgileniyor ki diger kedim kiskanmasin diye siz de kiskancligi ilk kedinize daha cok ilgi gostererek yatistirabilirsiniz baya ise yariyormus okuduguma gore

cfsncktr

Bakalım deneyip göreceğiz :)) Aynen dediğiniz gibi yeni gelen kedinin odayı benimsemesi ve ondan sonra tanıştırılması daha iyi olabilir.

Zeynooo

Iki kediye aynı sevgi göstermeye bakin . Büyük kedinizsin rutin varsa eksitmeyin