Kedim Korkuyor Mu

MinelG

Arkadaşlar bazen kedim durup dururken evin içinde çok hızlı koşmaya başlıyor.Sanki korkmuş gibi bir oraya bir buraya koşturuyor.Bide bazen beni görünce kabartıyor kendini.Bu ne demek oluyor? Yüzümü yalıyor sevdirtiyor bazen.Bazense benden kaçıyor.bu oyun amaçlı mı başka bi problem mi var?

6 CEVAP

Canandisli

Kedinizle gunde onun enerjisini atabilecegi kadar oyun oynamiyorsaniz ya da kendisi yatip oynamiyorsa oyuncaklariyla falan enerji atimi icin yapiyor olabilir cunku benim kedim de uyandiktan sonra tuvaletini yapip saga sola kosmaya baslar oyle yapinca oyuncaklariyla oynatiyoruz kendini de sevdirmez oyun zamanlarinda ama bu korktugu anlamina gelmiyor bence kedim ben arkasindan geldigimi gordugunde de kosusturuyor ama oyun amacli dedigim gibi iki dakika pesini birakayim geliyor kendisi tipis tipis yanima ama kabarma olayi korkma yuzunden de olabilir bazi sitelerde sevdigi bir durum oldugunda da yaptiklari yaziyor bazilarinda ise korkudan ziyade tedirginlik olabir yazilmis eger korkmasini gerektiricek bir sey yapmadiysaniz ya da ortada korkucagi bir durum olmuyorsa oyun oynatmayi deneyin

MinelG

Korkmasını gerektirecek bir durum olmuyor durup dururken kabartıyor kendini.Ben öğrenciyim sabahları evde olamıyorum akşam üzeri eve geliyorum.Yatana kadar onunlayım.Büyük ihtimalle ben yokken uyuyor.Ben geldiğimde gözünü dahi kırpmıyor çünkü.

Canandisli

Muhtemelen uyuyordur o saatlerde cunku ben de disari cikarken onune oyuncaklarini birakiyorum ama yarim saat sonra dondugumde bile uykusundan uyanmis oluyor cunku evde oyun arkadasi yoksa sanmiyorum bir oyuncak ile tek basina yarim saatten fazla oynayacagini ama kabarma konusunda cok fikrim yok bizimkiler de yapiyor arada kabarip surtunuyorlar ama ayni zamanda benden korkmadigini bildigimden takilmiyorum fakat her gordugunde yapiyorsa psikolojik bir sorunu olabilir kedinin

MinelG

Her gördüğünde yapmıyor bu gece ilk defa yaptı ben de anlayamadım.Yanına gitmeye kalktığımda kaçtı ama sonra yine geldi yanıma sevdirdi.Göz tedavisi var gözüne damla damlatıyorum sürekli o yüzden mi yapıyor acaba

Canandisli

Muhtemel kedim mutafaga girdiginde onu surekli cikariyorum bunu bildiginden mutfaga girdiginde masanin altindan cikmiyor yani kaciyor ama cogu kedi istemedigi seyden kacar normal strese girmeden yapmanin yolunu bulabilirsin damladan once ve sonra odul mamasi verebilirsin mesela

MinelG

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için deneyeceğim :)