Parazit İnsana Bulaşır Mı?

Klimt

Merhaba kedimde parazit olduğunu bu sabah fark ettim. Veterinere gittik, ense damlası oldu. Birkaç gün sonra tekrar kontrole gideceğiz. Veterinerimiz insana bulaşın nadir olduğunu söyledi. Bu bulaşı önlemek için evi temizleme öneriniz ne olabilir? Ve parazit hakkında yapmam gerekenlerle ilgili olarak bilgilendirebilir misiniz?

16 CEVAP

AYFER34

BU KONUDA ÇOK BİLGİM YOK AMA YILLARDIR DEĞİŞİK KEDİLER BESLEDİM BANA VEYA BİR BAŞKASINA BÖYLE BİRŞEY OLDUGUNU DUYMADIM. EVİNİZİ HİJYEN YÖNÜNDEN HERZAMAN ÇAMAŞIR SUYU VEYA ELMA SİRKESİYLE TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ MİKROPLAR GİDER VE KEDİNİZ DE RAHAT EDER.
HATTA İÇTİĞİ SUYA 2 DAMLA SİRKE PARAZİTLERİ YOK ETMEK İÇİN YARDIMCI OLUR.

Klimt

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Şimdilik çamaşır suyuyla evi sildim. Kontrole kadar böyle devam edeceğiz gibi.

akitalove

Evet bulaşır

akitalove

Ic dıs paraziti aksatmayin

akitalove

Kızım sırf bu yuzden parazit zehirlenmesi oldu ayriyetten veterinerimiz her ay ic parazit olmasi gerektigini soyledim acik acik para tuzagi mi acaba hep oyle duyuyorum dedim oda bisey dedi ama.hatrlamiyorum bana cok yardimci oldu parazit insana da gecebilir dedi hatta dedi biz bile sizlerin kedi kopeklerine dokunuyoruz dedi biz bile yilda 1-2 kez parazit uygulamasi yapiyoruz dedi parazit ilaci icin illa parazitmi olmasi gerekiyor dedi önlem amaciyla yapilmasi gerektigi icin her ay daha bilinclice oldugunu soyledi

akitalove

Kızım sırf bu yuzden parazit zehirlenmesi oldu ayriyetten veterinerimiz her ay ic parazit olmasi gerektigini soyledim acik acik para tuzagi mi acaba hep oyle duyuyorum dedim oda bisey dedi ama.hatrlamiyorum bana cok yardimci oldu parazit insana da gecebilir dedi hatta dedi biz bile sizlerin kedi kopeklerine dokunuyoruz dedi biz bile yilda 1-2 kez parazit uygulamasi yapiyoruz dedi parazit ilaci icin illa parazitmi olmasi gerekiyor dedi önlem amaciyla yapilmasi gerektigi icin her ay daha bilinclice oldugunu soyledi

Panky55

Bulaşabilir dikkat edin

Panky55

Mutlaka anılarını yaptırın

Cotontzu_Siri

bulaşabilir

Klimt

Kedimi sahipleneli yaklasik 3 hafta oldu. Parazit uygulamalarini elbette yaptiracagim, ilk virus asilarini da oldu. Veterinere sordugumda daha sonra yapilacagini ogrendim. Fakat simdi parazit oldugunu gorduk. Kedi evden cikmasa bile parazitin gerekli oldugunu da biliyorum. Sadece su an yapabileceklerimle, hem onun hem benim sagligim icin, bulasma riskiyle ilgili, ev ile ilgili bilgi edinmek istedim.

Klimt

Ayrica vakit ayirip tecrubelerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Anonymus827062

Arkadaşlar zaten insan vücudunda parazit var ondan geçecek parazitten ne diye korkuyorsunuz:) sanki geçecek olan ki kolay kolay geçmez, yikamadiginiz ya da iyi yikamadiginiz meyve sebze salam sosis vs gibi gidalarda var olan parazitin aynısı!. Bu kadar korkacak bir durum yok yani olmezsiniz. İç parazit aşıları iki ay da bir dış ise size kalmış. Temizlik için kesinlikle çamaşır suyu en iyisi. Hayvanlarda oluşan gribe yol açan virüsleri oldurebilen tek şey çamaşır suyu dur. Haftada bir ya da iki kez beş litre suya bir çay bardağı çamaşır suyu koyarak köşe bucak temizleyin. Onlar da meraklanip sürekli dolasirlar hiçbir şeyde olmaz Allah in izniyle gönül rahatlığı ile kullanın. Patilerini yalama suretiyle de vücuda giren bir miktar çamaşır suyu iç parazite de etki eder bu benim görüşüm tabiki;)

Anonymus827062

Korku ve tedirginlikle hayvan beslenmez! Aksi halde sadece kendinizi yipratirsiniz... Veterinerlere kalsa her gün asi yaparlar onların derdi hayvan sağlığı değil cebine girecek paradır. Tarife ve uçuk fiyatlardan bunu görebiliyoruz...

kedilikizzz

Benim kedim de ilk aldığımda iç parazit döktü. O dönemlerde tuvaletini temizlerken eldiven kullandım temizliğine biraz daha özen gösterdim ve hiçbir sıkıntı olmadı. Özenli davranırsanız bir şey olmaz merak etmeyin.

Klimt

Tesekkur ederim hepinize.