Kedimin Başındaki Oluşan Şey Ne Olabilir?

Sylvesteri yeni sahiplendim bundan dolayı aşılarını daha yaptıramadım.. Başında böyle birşey oluştu bunun ne olduğu hakkında bana bilgi verebilir misiniz? İlk geldiği zaman kıl dökmüyordü şimdi biraz döküyor bununla bir alakası olabilir mi?

7 CEVAP

betulaltundal

Mantarsa eğer ilerlemeden veterinere götürün ki kolay atlatsın, insana da geçebilme ihtimali vardır mantarın. Bağışıklık sistemini güçlü tutmanız ve ilaç kullanmanız gerekiyor kedicik için. Mutlaka veteriner görmeli yani. Tabii mantarsa çünkü fotoğraftan pek belli olmuyor.

tekir kedilerde böyle çizik gibi boşluklar oluyor benim kedimdede var

Kepek gibi beyazlıklar da orda ilk sahiplendiğimde yok gibiydi ondan merak ettim

ayseeny

Derisinde mi o izler yoksa tüylerinde mi? Derideyse mantar mı acaba bizde yeni böyle bir olay yaşıyoruz da

derisinde galiba..ne yapmam gerekiyor peki biliyo musunuz?

cevaplarınız için teşekkürler :)

perasu

veterinere olabildiğince en kısa zamanda götürmeye çalışın, deri hastalığı varsa yayılmadan hemen kontrol altına alınabilsin. Gençlik aşısı ve diğer aşılarını da hemen olsun ki yavrular bu aşılar olmadan savunmasız oluyor her hastalığa. umarım çok çabuk iyileşir. Bu arada kedi yıkanmaz eğer çok ekstrem bir olay yoksa aman aklınızda olsun hiçbir hayvanı aşılarını yapmadan yıkamayın. Bunu bizzat veteriner tavsiye etmişti .