Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor

BuseKsk

Arkadaşlar bundan 3 gün önce soru sormuştum. Kedim gripti ve yemek yemiyordu. Şırınga ile zorla besliyordum. Şimdi artık onuda yemiyor bizleri tırmıklıyor ya da ısırıyor. Dolayısıyla bizlerede yanaşmıyor artık. Süt tozu denedik, kuru ve yaş mama denedik yinede kesinlikle yemiyor. Sadece su içiyor. Çok üzülüyorum. Birisi yardımcı olabilir mi lütfen acilen? Bi deri bi kemik kaldı ve sürekli uyuyoor

30 CEVAP

PetlebiAlisveris

Bu tip konularda Türkçe kaynak bulmak büyük sıkıntı normal biri için yabancı kaynaklardan araştırma yapmak en mantıklısı kedinizin yemek yememe sebebi dilinde yaralar oluşmuş olması olabilir.Burada açıkça fotoğraflamışlar. özellikle yavru kedilerin bu dönemde yemek yemeye devam etmesinin çok önemli olduğunu ayrı ayrı bit çok kaynakta gördüm. sizi yanlış yönlendirmek istemem ya da iştahsızlığının sebebi kesin budur da diyemem bu sadece bi olasılık sonuçta bu işin doktoru değilm ama mutlaka yemeye zorlamanız lazım...

outlaw

nedir acaba son durum

Kedinizde baya ufak duruyor , ne kadar lik ? Cok kücüksede yememe durumunu anlarim aslinda.
Cok ufak yavru bir kedi bulmustum sokakta. eve alip besledim büyütmeye calistim ayni sorunla karsilasmistim. Yemiyor icmiyor sürekli uyuyor. Bi kaba, yada kavanoza su kaynatip koydum ince bir bezle sarip kedinin yanina koymustum. O sicaklik ona iyi gelmisti. 1-2 gün sonra istahi tekrar acilmis yemek yemege devam etmisti. Madem veteriner birsey diyemiyor , baska bir rahatsizligi yok o zaman cocuk gibi düsünüp simartin onu. Cünkü cidden ise yariyor.

patipati

Başınız sağolsun ama mutlaka bir rahatsızlığı vardı ve veterinerler teşhis koyamadı. Parazit sorunu falan da olabilirdi. Veteriner çok önemli böyle durumlarda. Araştırıp en iyisini bulmak gerek.

umut61

Merak ettigim tek sey bu kediye parazit asisi yapildimi?

rosiefrs

arkadaşlar 2014te sormuş yıl 2020 asdfghshdgs

Güncel değil her soruya güncel yazmayın lütfen @Bonares

kubi15

Yediğini kusuyor mu?

belki bir hastalığı vardır bir veterinere götürün

Araştırırken rastladım sizlere, çünkü benim yavrularım da artık bir şey yiyemiyor fakat ben nedenini biliyorum. Hastalığın teşhisi çok zor, ancak hayvanlar sona geldiğindeki gidişattan anlaşılıyor. Sevgili kedi dostları kedilerde FİP denilen bir rahatsızlık var. Malesef sonuç ne yapılırsa yapılsın değişmiyor ve sonsuz uykuyla bitiyor. İki türü var bu hastalığın; biri kuru FİP diğeri ıslak FİP. Islak olanda karın içi sarı su üretiyor ve artarak diyaframdan akciğerlere sızarak solumu zorlayarak sona götürüyor. Kuru tipi ise iştahtan kesiyor. kedi yemek istese bile yutamıyor. Mamayı bile yalayıp geri çıkartıyor, yutamıyor. Ben alternatif olarak organik propolis deniyorum. Bir tanesine mama suyuna karıştırarak şırıngayla veriyorum. çözelti acı olduğundan ağzı köpürüyor ama bir umut. Diğerine de minik bir ekmek parçasına damlatıyorum ve ağzını açıp yutturuyorum. Elim bir hastalık. Yavrum benden yemek istiyor, önünde envai çeşit ıslak kuru mama, benim yaptığım yiyecekler de dahil bir sürü şey var ama yiyemiyor :((

Gulcnztrk08

Ya benim kedimde öyle sudan başka birşey içmiyor bende yarın veterinere götürücem ama benim kedim ayrıca ishal sanırım midesini filanda üşüttü kusmuştu çünkü midesi bulandigi için yemiyordur diye düşünüyorum

Yumurta sarısı çiğ oldukça zararlı Küçük küçük peynir verebilirsin aşırı sever veya yoğurt

taahaa

merhaba petlebide en çok görüntülenen soru bu acaba kedi yaşıyormu

1manf5

انشاء الله hala yaşıyordur.

Bonares

Güncel