Kısırlaştırma Operasyonu

ayseeny

bugün mantar tedivisi için doktorumuza gittiğimizde 8. aylık erkek kedimi artık kısırlaştırmak istediğimi söyledim doktora, bu kokulu çiş olaylarına girmeden bu operasyonu başlatmak istiyorum. doktor artık yaşı gelmiş istediğin zaman yaparız dedi bende elbette ücret bilgisi almak istedim, ameliyat 450-500 tl civarı tutar dedi. beklediğim ve araştırdığımda hep okuduğum rakamdı bu fakat ameliyattan önce bir kan testi yaptırmak istiyorsan ayrıca bir 350 tl ücreti var dedi. bu test hayvana anestezi yapılacağı için böbrekleri kanı vs vücudu kaldırabilir mi genel bir check up tarzı bir testmiş, yapılması sağlıklı mı genelde yaptırıyorlar mı ameliyattan önce diye sordum, tabiki çok önemli yaptırırsanız bünyesi yetersizse önce tedavi ederiz sonra kısırlaştırırız, bilmeden yanlış bir durum gelişirse hayvana zarar gelmesin operasyonda dedi doktorumuz. şimdi bu işe ilk kez kalkışacağımız için kedilerini kısırlaştıran bireylere danışmak istiyorum, sizlerde bu kan testini yaptırdınız mı? gerçekten gerekli mi? çünkü hem ücret bayağı artıyor hemde gereksizse yaptırmayayım?

18 CEVAP

kedilikizzz

Bebekliğinden beri gittiğiniz vet se zaten kedinizin genel durumunu çok çok iyi bilen bir hekimdir. Eğer bağışıklığında alışkanlıklarında bir anormallik yoksa bnce teste gerek yok yani maddi durumu iyi olana kesinlikle yaptrmasını öneririm ama erkek kedinin ameliyatı zaten çok ağır bir operasyon değil. Şart değil test. Kedide en ufak bir anormallikten şüphelenmişse şart. Bn dişi kedime yaptrmadım test hemde kısırlaştırılırken ayrıca bi bacağı da alındı iki ameliyat birden geçirdi. Doktor neyi kaldırıp kaldıramayacağını çok iyi bilir hastasının.

betulaltundal

Erkel kedilerin operasyonu oldukça basit diye biliyorum, bu yüzden fiyat da dişi kedi operasyonuna göre daha uygun oluyor normalde. Ben her şeyi tam teşekküllü bir şekilde iyi bir veterinere dişi kedimi 450 tl ye kısırlaştırdım. İlla o veterinere gidecekseniz bir şey diyemem tabii. Narkoz verme işlemi iğne ile yapılırsa vücudundan atması daha zor ve riskli oluyor yani narkozu gaz halinde veriyorlarsa teste gerek olacağını sanmıyorum biraz fiyatı kabartmayı seviyorlar galiba..

ayseeny

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için erkek kedi operasyonu kolaydır ve zaten doktor kediyi tanıyordur diyorsunuz haklısınız aslında, sadece kan testi bile ameliyata yakın ücret tuttuğu için bana çok önemli bir şey gibi geldi. 2. Mantar aşımızda tekrar gittiğimizde kedide bir terslik görüp görmediklerini vs genel sorular sorucam, gerçi ne dersem diyim illaki yaptırmamı söyleceklerdir ama duruma göre davranıcam

martha

erkek kedilerin kısırlaştırma fiyatları daha uygun diye biliyorum ben yüksek söylememiş mi çok

dollfacepersian

Ben erkek kedimi kısırlaştırmadan önce test yaptırdım ve kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum. Ameliyatı kaldıramayıp ölen kedi o kadar çok ki. En iyisi yaptırıp rahat bir şekilde ameliyata girmesi bence

ilknrdaisy

Manisada ücret 200 tl. Ilk kez kedi baktığım için benim cahilligime gelmişti test vs yaptirmamistim. Ama şimdi olsa yaptirabilirim diyorum ancak burda sadece kan testi yaparlar o da 25 tl

perasu

Evdeki üç dişi kedimi ve bahçemdeki 6 dişi-erkek kedileri kısırlaştırdık. Evdeki kedilerimizi özel veterinere sokaktaki bahçedekileri barınakta kısırlaştırdık. Hiç birine kan tahlili yaptırmadık. Veterinerimiz böyle bir talepte bulunmadı bize. Açıkçası bence tecrübelerime dayanarak söylemek isterim gerek yok teste. Dediğiniz gibi erkek kedilerin kısırlaştırma operasyonu daha kolay hem.

ayseeny

Annemde araştırmamı söyledi sonuçta en basit ameliyat başka bir yerde yapabilir dedi bakınıcam, sizlerin tavsiye edebileceği daha uygun avrupa tarafında vet var mı acaba?

kedilikizzz

Fakülte var avcılarda. Bir de avcılarda 250 tlye yapıyor bir veterinerlik kliniği.

ayseeny

genelde int de hep o civarda okudum aslında, her zaman gittiğimiz doktora yaptırmak istiyorum bildiğimiz bir yer bebekliğinden beri oraya gidiyor, sırf biraz daha uygun olsun diye hiç bilmediğim bir yere yaptırmak benim içime sinmez

Ozzge

Perasu ya katılıyorum ben de ilk defa duydum bu zorunluluğu ve ben de test yaptırmadım hiç , açıkçası ücret de çok yüksek.Vereceginizden emin oldukları için max. olanı söylediklerini düşünüyorum.Bence biraz daha araştırın hem uygun olup hem güvenilir başka vetler de bulabilirsiniz

Minnak53

Kediniz erkek ve 8 aylık henüz mantar atlatmaya çalışmışsınız yani bu demektir ki zaten mantar bağışıklık çok düşük olunca oluşan faktörlerden biridir benim oğlanı 13 aylıkken kısırlaştırdım ne bir koku ne bir azıtması olmadı sadece geceleri inceden miyavsss yapmaya başlamıştı şuanda yaptırmayın bırakın 1 yaşını doldursun❤️

ayseeny

yaptırdık sabah gayet başarılı geçmiş operasyon, kendisine geldi yürüyor yiyor çok şükür atlattık :)

mnkckya

Yaptırdık yazmışsınız en son geçmiş olsun. Peki yapıldı mı kan testi? Biz de yakında kısırlaştırma yaptıracağız da tedirginim

Gozdetemizel

Fatih hayvan hastanesiyle bi gorusun derim.insanlarin burdaki hekimlerle ilgili gorusleri inanilmaz olumlu.
02126232321 instagramlarinda yazan iletisim nolari.