Kısırlaştırma Sonrası Kediler Arasında Birbirini Yabancılama Normal Mi?

gunessss

Merhaba. İki tane kedim var, kardeşler, biri erkek biri dişi. Erkek olan kızgınlık dönemine girdiği için 2 hafta önce kısırlaştırdım. Yarasını yaladığı için dr kafalık taktı, eve getirdik. Aynı gün evdeki dişi ile karşılaştı, dişi olan kısırlaşmış olan erkek kedimden aşırı derecede korktu ve bağırıp çağırıp tıslayarak bir yere sindi ve oradan asla çıkmadı. Sonra ikisini 1 hafta süreyle ayırdık. Birbirlerini hiç görmediler, ama bu sürede yer değiş tokuşu yaptığımızdan kokularını aldılar. 1 hafta sonunda kafalık çıktı ve ikisini biraraya getirdik. Fakat 2 gün oldu, hala dişi olan kısır olanı gördüğünde aşırı tepki veriyor, sesler çıkararak kaçıyor. Koltuğun altından çıkmıyor. Bu durum normal ve geçici midir? Böyle bir durum yaşayan var mı acaba? Bu iki kardeş kedi öncesinde çok iyi anlaşan, beraber uyuyan, boğuşan birbirini yalayıp temizleyen iki kardeşti.

1 CEVAP

ilknrdaisy

Aynı durumu yaşayan forumda biri vardı aylar önce kimdi hatırlamıyorum ama..