Yavru Kedimin Üstünde Pire Var. Yardım Lütfen

EmineDemir

merhaba yaklaşık bir aylık kedim var yaş mama ve kedi siütü tozuyla besliyorum. ve üstünde PİRE farkettik. ve siyah noktacıklar vardı. sanırım pire yumurtaları.internette pire tozu ,pire damlası gibi şeyler okudum ama lütfen yardımcı olun.iç dış parazite haftaya gitmek istiyordum.iç dış parazitte pireler ölürmü. iç dış parazit ne işe yarar ?

8 CEVAP

uzaydakikedi

Kediniz aşı yapamayacak kadar küçükse pamuğa sirke damlatıp kedinize sürebilirsiniz. Biz denedik iyi sonuç verdi :)

EmineDemir

limon kabuklu suyla sildim biraz suanlık pek bir şey farketmedi birazcık daha büyüsün ilk iş gideceğim

Anonymus827062

Bir aylık hayvana asi olmaz. Benim bildiğim kadarıyla iki ayın üzerinde olması gerekir. En sağlıklısı kedini çok güzel şekilde sampuanliyarak yıka durula ve kurula. Pire sabunlu sudan etkilenir ve olur çoğunlukla. Yıkama sonrası sık tarak ile güzelce tara. Pirelerin taraga takilmasini sağla. O şekilde arindir. Pire olması ayrıca size zarar vermez. Pire sadece hayvan vücudunda yaşar terk ettiğinde ölür. İçiniz rahat olsun...

aysenn

Annesi yok ya da fazla ilgilenmiyor sanırım ama emziriyorsa anne kediye pire damlası yapılıp emdiği sütten de düzelmesini sağlayabilirsiniz yavrunun.Veteriner en doğru tedaviyi yapacaktır.Sevgiler

Poyraz98

Biz kedilerimizi talk pudrasıyla pudralar ve tarardık belki işe yarayabilir.

huseyin1

o pireler yerleşip lavra bırakmadan biran önce veterinere git iç dış parazitlerini yaptır

goknur

Yada veterinere sor durumu anlat 1 aylik de o ona gore ense damlasi var ic parazit hapi verir sana ama cok kucuk oldugu icin bunlari verirmi bilemem bir sor nasil uygunsa oyle yapsinlar. Cunku bir pire yaklasik 2000 yumurtasini birakir. Ilaclarla veya igne olursa atar birkac gune sonrasinda hepsi kuruyup toz oluyor tararsiniz tuylerini hepsi gider ben oyle yapmistim

uzaydakikedi

Kediniz aşı yapamayacak kadar küçükse pamuğa sirke damlatıp kedinize sürebilirsiniz. Biz denedik iyi sonuç verdi :)