Farmina Matisse Kedi Mamasi

Arkadaslar kedime birkac gun once farmina matisse basladim baslamadan 1 gun once aksam ishal oldu ve matisse cok gaz yapti ishali gecmiyor veterinerimle gorustum ilac yapacak ishali durdurmasi icin sizce ishal baska bir hastaliktan dolayi mi oldu yoksa normal ishaldi ve matisse de ishali tetikledi ondan mi ishal devam ediyor.
Ishal olmadan 2-3gun once ic-dis parazit ve karma asi oldu.

8 CEVAP

ilknrdaisy

Matisse benim kedimeçok cok dokundu. Böbrek taşı yaptı ve dediğiniz gibi kullanmaya ilk başladığımız dönem eski mamasiylaverdiğim halde ishal yaptı. Ama sizinkinin sebebini bilemem belki aşı ağır gelmiştir o tetiklemiştir. Ama benim kullandığım bildiğim kadarıyla asla tavsiye etmiyorum

Ozzge

Belki de sürekli mama değiştiriyor olmanızdan dolayi sorun yaşamış olmasın kedicik.Benim kedim kısır ve kristallenme geçmişi olan bı kedi .Sonradan matisse somonlu kullanmaya başladık hiç problem yaşamadık hassas olduğu halde.icerik olarak da çok güzel tatmin edici.ilk defa olumsuz yorum beni şaşırtti açıkçası.Sizin kedinizin bünyesine iyi gelmemesi mamanın kötü olduğunu göstermez.Royal canın demişsiniz mesela RC çok kötü bi mama.Forumda mamalarla ilgili çok soru döndü bı göz atın dilerseniz.Gecmis olsun pisiciğe

Tesekkur ederim ozzge evet veterinerimde degistirme mamayi sabitle dedi ben farkli tatlar olsun diye cesitli tatlar denetmek istemistim ama artik degistirmeyecegim matisse cok gaz yapti matisseyi biraktim suan

Ilknrdaisy tesekkur ederim veterinerimiz probiyotik yogurt onerdi aldim dun ama ishali devam ediyor gecmezse getir dedi goturecegim bugun insaAllah

ilknrdaisy

Çook geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda düzelir. Aynı sorunu ben yaşadığı nda kullanmaya devam etmiştim bir süre sonrada böbrek problemi çıkarttı aklınızda bulunsun. Her kedide aynı etkiyi yaratmaz belki ama biz boyle bir şey yasadik

Zaten bugun matisseyi tabagindan aldim lavital verdim umarim iyilesir yardimci oldugunuz icin tesekkurler:)

Çok geçmiş olsun size.Genelde farmina matisse hakkında iyi yorumlar duydum ama tabiki de her mama her kediye yaramıyor malesef ki. Royal canin'in içeriğini aslında pek beğendiğim söylenemez ama eğer biraz daha seçici ve hassas bir kediniz varsa onu kullanmanız iyi olabilir. Bazı kediler farmina matisse gibi mamaları kaldıramayabiliyorlar.

Mustafayansak tesekkur ederim ben birkac farkli mama kullaniyorum royal canin proplan lavital farmina matisse var donusumlu veriyorum ama artik mama sabitleyecegim n&d alacaktim ama matissede boyle olunca cesaret edemedim dogrusu