Kedim Sürekli Uyuyor Nedeni Ne Olabilir?

Poyraz98

Kedim 6 aylık bir haftadır dışkısında beyaz kurtlar görüyorum. Şırıngayla kontil vermeye çalıştım içmedi suyuna döktüm bende fakat sürekli uyuyor sebebi bu kurtlar olabilir mi yoksa hayvan kendiliğinden mi sakinledi lazer tutunca yakalamaya çalışıyor neden sürekli uyuyor acaba?

19 CEVAP

Canandisli

Bulundugunuz bolgenin disinda bir yere goturmelisiniz o halde yakinda veteriner yok diye parazit ve diger asilarini ihmal ederseniz gordugunuz gibi hastalanir yaziktir ya

Canandisli

Eskiden yoktu hastalaniyorlardi iyilesenen iyilesiyor iyilesemeyen oluyordu simdi ise boyle bir imkaniniz varken kedinizin durumunu sansa mi birakicaksiniz? Parazitin ne oldugunu biliyor musunuz ayrica? Eger biliyorsaniz ve boyle bir bahanenin arkasina saklanip iciniz rahat edebiliyorsa kedinize cokca sans dilerim ne diyim umarim bir sekilde baska sagligina onem verebilicek birisinin eline gecer

Rumeysa31

Veterine gidemiyorsan eczaneden iç parazit için hap alabilirsin ama en iyisi veterinere götürmen olur .

Minnak53

Siz ciddi misiniz ? 1 haftadır dışkısında beyaz kurtçuklar görüyorsunuz ve oyun oynatmaya çalışıyorsunuz yarın erkenden vakit kaybetmeden veterinere götürün geçmiş olsun valla kızdım kusura bakmayın

simge356

parazitler yuzunden lutfen en kisa surede veterinere gosterin

Zeynooo

Acil vet gerek

Canandisli

Ayiya ayi demek hakaret degildir bu arada eger eskiyle yeniyi kiyasliyorsaniz kafaniz geri kalmis demektir ve eminim bu sitede hayvan haklarinin gecerliligi diger arkadasin soyledigi sozden daha gecerlidir diye dusunuyorum. Diger arkadaslari bilmem ama ben yorum yapmiyorum hatta akil istiyorsaniz petshopa birakmaniz ya da belediyeyi aramaniz. En kotu barinakta bile parazit onlemleri aliniyor cunku bu pahali bir sey degil o yuzden bu secenegi degerlendirin derim ben

İlacı vermeye bence bir süre daha devam edin tabi miktarını yükseltmeden ve bu konudaki hassasiyetide yanlış anlamayın sonuçta onlar kendini konuşarak ifade edemiyo derdini söyleyemiyorlar kedilerin düzenli olarak yapılması gereken aşıları ve parazitleri var yapılmadığında maalesef minikler çok fazla hayatta kalamıyor önceden veteriner mi vardı demişsiniz evet önceden veteriner yoktu ama bir kedi aşıları yapıldığı iyi bakıldığında 15 yıla kadar yaşayabiliyorlar hatta daha fazla yaşayanınıda gördüm bu şartlar altında bakılmayan sokakta yaşayan canlarımız bir yıl zor yaşıyorlar maddi imkanlarınız el vermeyebilir ama bu aşılar çok yüksek fiyatlı şeyler değil ve bir insan nasıl hastalandığında doktora gitmeye ve ilaç almaya ihtiyaç duyuyorsa onlarında böyle şeylere ihtiyacı var herşeyden önce onlarda bir can kedi sahiplenmek çok büyük bir sorumluluk onların ihtiyaçlarını karşılamayı göze alıp bilinçli bir şekilde sahiplenilmeli eğer kedinizin ihtiyaçlarını karşılayamıyorsanız onu sahiplendirmeyi düşünebilirsiniz

Poyraz98

Bulundugum bölgede veteriner yok malesef

Poyraz98

Ya Allah aşkına bugüne kadar veteriner mi vardı eskiden hayvanlar nasıl yaşıyordu demediğinizi bırakmadınız ya

Burda daha once acilan konulara bakin isterseniz acil mudahele etmenizi gerektirecek bir durum olabilir veterinere goturme imkaniniz yoksa veterineri arayin durumu anlatin hangi ilaci kullaniyim ne kadar veriyim diye sorun.

MinelG

Sokakta yaşayan hayvanların halini görmüyor musunuz? Hiçbirinin ömrü uzun değil.Çok acı çekiyorlar hep hasta geziyorlar,gözlerini kaybediyorlar.Veteriner olmamasını anlıyorum ama bir otosüsle acilen girmeniz gerek.Bu tür masraflarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız lütfen sahiplendiğin.Çünkü daha bir sürü aşısı var.Ciddi hastalıklar için yapılması gereken aşılar var,kısırlaştırmalar var.Bunun haricinde arada bu şekilde hastalanabilir.Dikkat etmezseniz kedinizin ömrü kısa olur.

martha

poyraz98
çok geri kafalı ve cahilsiniz .. kusura bakmayın

Poyraz98

Martha?? Ne ücretle bana hakaret edebilirsiniz siz ya ben eminim herkesten çok hayvanları seven bir insanım öğrenciyim ne yapmamı beklıyorsunuz sahiplendirmeye çalıştım kimse almıyor barınağa verseydim de daha mi iyi olurdu barınakların yaptıkları da belli. Bilip bilmeden ileri geri konuşmayın ben size olay hakkında yorum yapın diye bu soruyu sormadım yardımcı olursunuz diye düşünmüştüm ama ne yazık ki sizin gibiler Ad soyad belli olmuyor diye klavye artistliğine başlamış yazıklar olsun

martha

“Ya Allah aşkına bugüne kadar veteriner mi vardı eskiden hayvanlar nasıl yaşıyordu demediğinizi bırakmadınız ya “
bunu yazan biri geri kafalı , cahil değil de nedir ?