Neden Olduğunu Anlamiyorum Lutfen Yardimci Olun

suzandilan

Arkadaşlar kedim 4 aylik bu ay icerisinde 3 kere fayansa kakasini yaparak sürttü.Kumu pis olduğu için olmasının imkanı yok gunde iki kere temizliyorum ve bir tuvaleti o kullansin diye tuvaleti kapatıp kumunu yerleştirdik.Ergenlige de girmez dedi veteriner neden böyle yapiyor sizce

11 CEVAP

Canandisli

Tuvaletinden memnun olmayabilir veya egitimini tam anlamamamis olabilir. Tuvaletini yapmayip poposunu surtuyorsa bu kedinizin arka kisminda cok tuy olmasindan kaynakli olabilir yani oraya bulasinca yalamak yerine surtebiliyorlar bir yerlere maalesef :( ben arka tuylerini kisa tutuyorum kedilerimin ve her zaman mumkun olmasa da tuvaletten ciktiklarinda bulasmis bir sey olursa hayvanlar icin olan islak mendille temizliyorum tuylerini onlar bir yere surmeden. Biraz takip edin belki de bu yuzdendir

Rumeysa31

Benim kedim sokak kedisi ve tuvalet eğitimi yoktu onu bi odaya koydum 3 günlük bi sureç halıyı felan topladım hergun yemeğini verdim onun dışında okula gidip geldiğinde illaki sıkışım belli bir yere yapıyordum bende oraya koydum ve kuma yapıyor 5 gün surdu bu süreç ve daha 1.5 aylık felan

Canandisli

Yemek yedikten sonra kedinizi alip tuvaletine koyun ve kisa bir sure cikmasina izin vermeyin hem kumu tanimis olur hem de ne yapmasi gerektigini anlamaya baslar. Tuvaletini disari yaptiginda o yerleri iyice temizleyin ki tekrar oraya yapmasin

KedimVar

Olabilir. Sirkeyle silmeyi deneyin.

Lunapo

İç parazitini yaptırdınız mı parazit olunca da yere popolarını sürtebiliyorlar

suzandilan

Birde ne zaman evde temizlik yapılsa inat yapar gibi ardından bu durumla karşılaşıyoruz

suzandilan

İlk geldiği günden beri tuvaletine yapıyordu teşekkür ederim gerçekten deneyeceğim

Canandisli

Kusura bakmayin ya bir ustteki yorumu siz yazdiniz sandim :( umarim ise yarar :)

suzandilan

Yer silerken kullandığımız dezenfektanla kumunun kokusu nerdeyse birebir aynı demin gidip kokladık şaşırıyor olabilir mi

suzandilan

Teşekkür ederim

suzandilan

Evet hic aksatmadan veteriner takibinde zaten