Yeni Doğmuş Kedi

KopegimVar

ben bugün misafirliğe gittiğimde 3 tane yeni doğmuş kedi gördüm ordaki bayan bana annelerinin öldüğünü nasıl besliyeceğini bilmediğini söyledi bende 1 tane yavruyu alabileceğimi söyledim o bayanda seve seve kabul etti. diğer kedileride tanıdığı bir bayana vericeğini söyledi bende okeyledim ve 1 tane kediyi eve getirdim daha yeni doğmuş ve çok ağlıyo internetten araştırdım ve birkaç bir şey öğrendim kedi süt tozu ve biberonu sipariş ettim 1 gün sonra geliceği bilgisine ulaştım ama bu süreçte ne yapmalıyım bilen varsa lütfen yardım etsin

2 CEVAP

Oncelikle eczaneden enjektor alin.evde tencereye 1 tatli kasigi nisasta 1 yumurtanin sarisi 1 su bardagi sut 1 su bardagi su 1 yemek kasigi yogurt koyun ve karistirin kisik ateste kaynayana kadar soguyunca kedinize verin bu mama besleyici bir mama biz 4 yavruya bu mamayla baktik 2 saatte 1 besleyin gecede 2 saatte 1 besleyin surekli beslemezseniz kabiz olur.karnini ilik suyla ovun sonra kuru pamukla ovun annesi yaliyor zannetsin poposuna nemli pamukla dairesel hareketlerle masaj yapin her mama yedikten sonra.
Idrarida genital bolgesine pamukla pit pit degdirin cekin idrarin geldigini goreceksiniz
Sicak tutun kedinizi.
3 gun diskilamazsa acil veterinere goturun ki yavru ne zamandir diskilamiyor bilmiyorsunuz bence veteriner kontrol etmeli belki 3 gundur tuvaletlerini yapamiyorlar
Gozleri enfeksiyonlu gibiyse nemli pamukla hafifce silin kac gunlukler bilmiyorum eger acilmasi gerekiyorda acilmamissa gozleri enfeksiyonlu olabilir.diski yapmasi icin 1 cay kasigi zeytinyagini siringayla verin.

Enjektoru agzinin onunden vermeyin kenardan verin mamayi ve besledikten sonra agzini hafif islak pamukla silin.