Kedimin Kakasında Kurtçuklar

betulyasar

Merhaba arkadaşlar. Bugün bir kaç ay önce kısırlaştırdığım erkek kedimin(4 yaşında) kakasında 20 ye yakın hareket eden beyaz kurtçuklardan gördüm ve şok oldum. Kumunun hemen yanına gözümün içine baka baka yaptı bugün kakasını yere. Kumunda farketmeyebileceğimi bildiğinden. Poposundan beyaz kurtçuklar gelip duruyor. Diğer dişi kedimin(4 buçuk yaşında) poposunda da susama benzer şeyler gördüm onda da var büyük ihtimal. Aklıma yatak ve halılar geldi ondan sonra yatağı bir açtım görünmeyen gölge yerlerde bir sürü susam gibi şeyler var(erkek kedim benimle uyur) uzun süredir içinde olan şeylermiş demekki oda bana derdini anlatmaya çalıştı bugün. Gördüğüm gibi internette arattım. Hayır anlamadığım daha 3 ay kadar önce ikisininde hem iç hem dış parazitlerini yaptırdım. Hiç aksatmadığım bişeydir bunlar. Sinirlerim bir hayli bozuk ve endişeliyim. En donanımlı olan fakülte olduğu için yarın dışkapı fakültesine götürmeyi düşünüyorum. Önerileriniz ya da yaşayanınız var mı bu durumu.

6 CEVAP

Novalun

Çok geçmiş olsun. İç parazit için yapılan aşı veya hap ne şekilde yaptırdıysanız sadece antibiyotik. Yani o an olan parazitleri vs öldürüyor. Sonrası için koruma sağlamıyor. Kediniz sonradan kapmış olabilir. Yada hap şeklinde aldıysa belki kediniz hapı yutmamış da olabilir. Evin her yerini oturdukları koltukları vs güzelce temizlemeniz lazım. Girdikleri oda sayısını kısıtlarsanız o süreçte daha kolay olur. İç parazitin de tekrarlanması lazım ikisine de. Dışarı çıkan kediler mi yada neyle besleniyorlar bilmiyorum. Onlar da parazit kapma olasılığını değiştirir. Benim kedilerim 1 Aydır benimleler. O yüzden kurt problemiyle karşılaşmadım. Umarım kısa zamanda geçer sizinki de

Fyavuzzz

Geçmiş olsu. Parazit sadece hayvandan bulaşmaz verdiğiniz yemeklerden de kaynaklana bilir ozellikte sosıs kofte gibi et türü yiceklerde fazlasıyla yapabiliyor ha bide fazla yas mama kullanımı da iç parazite yol acabilir

betulyasar

Sağolun teşekkür ederim. Dışarı çıkmayan kediler fakat sitemizin bahçesinde hayvan eksik olmaz belki onlardan taşımışızdır faretmeden sosis yemeyi severler çiğ sayılabilecek bir et sonuçta belki o yapmıştır hiç bilmiyorum yani inşallah çabucak fakülteye gidebiliriz de oluruz hemen tedavimizi

Bnm de iki aylık kedilerim iki haftadır benimleler. İç dış parazit tedavisini yaptırdım. İki gün öncesine kadar hiç bişileri yoktu. Bu sabah birinin kalasında yassı beyaz üç tane kurtçuk gördüm. Ve yattıklaı yerde ben de susama benzer döküntüler gördüm. Felixin sığır etli yaş mamasından iki paket bitirmişlerdi iki gün önce. Ondan snra oldu bu olay. Öok üzgünüm.

venniee

veterinerim bize iç parazitin her 2 ayda bir muhakkak yapılması gerektiğini söyledi. 3 ay risk taşırmış. Bilmşyorum sadece veterinerimin söylediği şeyi söylemek istedim. Umarım en kısa sürede iyileşirler patili günler:)

dilaraxx

**fazla yaş mama parazit yapmaz arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin..