Kedim Düştü Dudağı Yarıldı Lütfen Acil Yardıım

Hilaakey

Bugün ben evde yokken balkon mermerinde yürürken kayıp alt balkona düşmüş düşünce de dudağı yarılmış hafif kanamış sanırım mamasını yememiş hiç suyu da pek içmiyor yarın veterinere gidene kadar ne yapabilirim acaba mikrop kapmasın diye ve yemeğini de yemesi için :/

12 CEVAP

Hilaakey

kum kabı balkonda olduğu için kapı hep aralık muhtemelen kuş gördü yakalamak için zıpladı veterinere götürdüm kapanmaya başlamış çoktan herhangi bi ilaç vermedi iç kanama ihtimaline karşı mama vermeyin dedi antibiyotik iğne yapıldı yarın da ağrı kesicisi yapılacak. daha önce böyle bi şey yaşamadık masanın üzerinden bile atlarken korktuğu için aklımın ucundan bile geçmemişti açıkçası ama bundan sonra sadece ben yanındayken çıkaracağım :/

Hilaakey

balkon açık bi balkon değil kapalı her yer arada camları açıyoruz da bu olaydan sonra içeri alıcam umarım başkaları benim yaptığımı yapmaz da böyle bi şey yaşamazlar ne kadar yapmaz diye düşünsem bile belli olmuyormuş çok dikkatli olmak lazım demek ki

Hilaakey

evet az önce verdim baya acıkmış daha mamayı koyarken koştu geldi, sabahtan beri uyuyordu enerjiyi toplamış koşturuyor oyuncaklarıyla oynuyor çok şükür iyi :)

MinelG

Çok sevindim ya geçmiş olsun :)

Hilaakey

çok sağolun :)

MinelG

Evde yokken neden kapılarınızı açık bırakıyorsunuz allah korusun ya ölseydi?

Novalun

Batikon veya benzeri birşey varsa onu uygulayabilirsiniz. Eczaneden edinebilirsiniz. Yara yerine elma sirkesini seyreltip bezle sürerek de mikrop kapmasını engelleyebilirsiniz. Yalanıyorsa tükürüğü de antiseptik özelliğiyle yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun

Kdrygt2

Benim kedimde düşmüştü ağzı yara olmuştu veteriner kendiliğinden iyileşeceğini söyledi sabaha kadar kanadı kediler yalayarak yarasını iyi ediyor yemesi için zorlamayın elbette yiyecektir

martha

kışın da mı balkonda oluyor kabı

Hilaakey

1 buçuk ay oldu sahipleneli zaten 7-8 aylık henüz kışı göremedik

martha

bence içeri alın havalar soğumaya başladı

MinelG

Çok yaramaz oluyorlar dikkatli olmak gerek :) kediniz nasıl oldu,yemek yiyebildi mi acaba?