Midesinden Çıkan Şey

yaseminece

Az önce oğlum az kalsın boğuluyordu kusturduk ve midesinden uzun solucan gibi parmak kalınlıgında bir şey çıktı.Ne olduğuna anlam veremedik,ve ilk defa kustu 7 aylık.Aşıları tam,parazit olma ihtimali var mıdır?Yine de yarın veterinere götüreceğim ama içm hiç rahat değil.Dışarı kaçmıs bugün bahçeye ordan aldım getirdim dışarda mı bir şey yemiş de sindirememiştir acaba,yoksa parazit gibi bir şey olma ihtimali var mıdır yardım lütfen

12 CEVAP

yaseminece

Ama benziyor evet.diğer fotoğraflara da baktım,büyük ihtimal kıl yumağı fakat bir baktırmakta fayda var

Ozzge

Havayla temas edince cansizlaştı mı? Çubuk makarnaya benziyorsa evet parazit .Ve 5 gün aralıkla 2 hap yutmalı

Ozzge

Tamam yani ona benzer anladığım kadarıyla .parazitler havayla temas edince kıvrılıp ölüyor

yaseminece

Şu an iyi çok şükür,su içti.Şimdi de uyukluyor.Sabah ilk işim veterinere gitmek olacak,teşekkürler

Ozzge

Geçmiş olsun :)

Keşke kustagi şeyi bu plastik bardağa koyup onunda veterinere görürseniz

Poyraz98

Büyük ihtimalle tüy yumağı kusmuştur. Benim kedim kendini yalarken çok sık tüylerini ısırarak kopartır ve yutardı bir kaç gün sonra kusar çıkarırdı dediğiniz gibi silindirik şeklindeydi. Bence korkulacak bişey yok.

yaseminece

Hayır çubuk makarnadan fazlaca kalın,parmak kalınlıgında

yaseminece

Yoksa tüy mü kustu emin de değilim,yumak şeklinde değildi bilmiyorum nasıl oldugunu da daha önce hiç kusmamıştı. Tüylerini kusarken silindirik şekil alması mümkün mü?

yaseminece

Bu kadar katı değildi,daha çok jöle gibiydi sosis şeklinde kalınlığında uzunluğunda.

yaseminece

Götürdüm götürdüm,toka oldugunu orada anladık.Şimdi iyi çok şükür kusmanın verdiği hafif bi yorgunluk var sadece.İyiyiz,teşekkürler yardımlar için