Scottish Fold Kedim Kulak Mantarı Oldu:(

fbostancii

Mantar olan kedimi nasıl tedavi edebilirim.. Sonrasında nelere dikkat etmeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim

18 CEVAP

Minnak53

Kediniz kaç aylık mantar olduğunu nerden anladınız benim başıma geldi ama deri kazıntısı alınıp bakıldı fosforlu ışıkta bakıldı ilk doz ipne oldu 15 gün sonra 3. Doz oldu vitamin takviyesini 2. Katına çıkardım açık olan tüylerine batikon sürdüm vs benimkinin sırtına yayılmıştı ama bu mantarlarında çeşitleri oluyormuş kendi veterinere götürün çok geçmiş olsun ❤️

Minnak53

Trovozol kremi aman yalamasın .. bağışıklık güçlendirici takviye de kullanın vitamin tavuklu mama kullanıyorsanız ara verin geçmiş olsun ❤️

akitalove

Veterinere goturmeniz gerekiyo ilac vs yazmasi gerekiyo

akitalove

Veterinerden bilgi alin tedavi sureci uzun cunku

efruzg

geçmiş olsun

Minnak53

15 gün sonra ikinci doz oldu otomatik çeviri kurbanı oldum yine galiba :(

ayseeny

bizde şuan mantar tedavisi görüyoruz, tüğ dökülmesi olan yerden doku örneği alıp test yaptılar, mantardan dolayıymış, hemen bir aşı oldu, 21 gün sonrada 2. doz aşısını olacak götürün o yüzden. eğer kaşınmaya ve kaşımaya başlarsa kediniz, yayar mantarı

fbostancii

veterinere götürdüm uzaktan bakıp mantar dedi ne test, ne deri kazıntısı.. Yaşadığım yer kücük veteriner bulduguma şükretmeliyim.. Bilgidiğiniz gibi klinik değil yığmışlar kedi köpek mamalarını dükkana klinik yapmışlar..Kulak kısmında tüy olmadığı için mantar olduğunu tahmin ettik. Çok nadir olsa da kaşıyor. Veteriner Travazol krem verdi yolladı:((

glytrksvr

Bizde de aynı sorun oldu kulaktan başladı sırtında ufak çıktı daha sonra kuyrukta .Vet.2 doz mantar aşısı yaptı 2 dozda bağışıklık güçlendirici iğne.Yayılma durdu yeni tüyler çıkıyor.Travazolla hallolacağını düsünmüyorum iyi gözlemleyin.Bu arada sizede bulaşabilir dikkatli olun.Bir arada yatıp çok ellediğimiz icin bize ailece bulastı.

fbostancii

bugün aşı yaptırcam veterinerde mantar aşısı yokmuş dün sipariş verdi

miasugok

Herkese cevap vermişsiniz bana bunu tam üç kere sordurmuşsunuz ya çok kırıldım :)

Minnak53

Bağışıklık güçlendirici takviyede isteyin

miasugok

Mantar aşısını yaptırmış mıydınız? Benim veterinerim gerek yok ben kendi kedilerime bile yapmadım tedavisi de çok kolay dediği için yaptırmadım ama çok aklım kaldı:(

miasugok

Mantar aşısı yaptırmış mıydınız?

miasugok

aşıyı daha önce yaptırmış mıydınız? Çok özür dilerim bin kere sordum ama kedilerimizin cinsi aynı ve veteriner bana mantar aşısına gerek yok dedi. Yaptırdığınız halde olduysa yaptırmayacağım ama yaptırmadıysanız ben de yaptırayım diye soruyorum