Mantar Hakkında Sorularımı Cevaplar Mısınız ?

Mantar Belirtileri nelerdir?
Akvaryumumdaki balıklar arada bir midye kabuklarına ve taşlara sürtünüyorlar.Acaba bu mantar belirtisi midir ? Balıklarım Mantar olmuş olabilirler midir?
Bu belirtiler ortaya çıktı çıkalı 2 balığım öldü. 18 balığım kaldı. Tek cins bakıyorum. Lepistes cinsi balıklarım var.Eğer Mantar olmuşlarsa ilaç döktüm başka neler yapabilirim?
Balıklarımı almam daha 1-2 hafta yeni oluyor. Sizce doğal mıdır? Bu arada ayrıca balıklarım biraz hareketsizler.Çok değil bizar. Bunun için ne yapabilirim ?
Lepistesl'erde 1 erkeğe 3 dişi düşüyormuş. 12 dişim vardı 10 tane kaldı. Maşallah dişilerimin hepsi hamile. 2'si de doğurduktan sonra 1-2 gün içerisinde öldüler. Acaba bu doğal mı yani doğumdan sonra 1-2 gün içerisinde ölmeleri ? Benim dişi balıklarımmantar yüzünden ölmüş olabilirler mi ?

2 CEVAP

ddd1s

Balıklarımı almam daha 1-2 hafta yeni oluyor. Sizce doğal mıdır? Bu arada ayrıca balıklarım biraz hareketsizler.Çok değil bizar. Bunun için ne yapabilirim ?
Lepistesl'erde 1 erkeğe 3 dişi düşüyormuş. 12 dişim vardı 10 tane kaldı. Maşallah dişilerimin hepsi hamile. 2'si de doğurduktan sonra 1-2 gün içerisinde öldüler. Acaba bu doğal mı yani doğumdan sonra 1-2 gün içerisinde ölmeleri ? Benim dişi balıklarımmantar yüzünden ölmüş olabilirler mi ?

huseyinbb

düzenli su değişimi ve kaya tuzunu fazla kullanmanı ve az ama gerekli tatlı su ilaçlarını kullanmanı öneririm.