Su Kaplumbağam Yemlerini Yemiyor Baya Büyüdü 4 Yaşında Sadece Kıymayı Kabul Ediyor Ne Yapmalıyım?

cglilby

yaklaşık 4 yıldır baktığım su kaplumbağam 2 , 3 aydır doğru düzgün bir şey yemiyor her şeyi denedim sadece kıyma yiyor oda az bir şey yeminimi değiştirmeliyim yada her kaplumbağada olan bir şey mi endişe ediyorum ne yapmalıyım

7 CEVAP

Muslera

Ayrıca kış aylarında fazla yem yemezler... Korkmayınız depoludur kaplumbağalar... Yaz aylarınca çok yiyerek kış için depoluyorlar...

_ggunes

kabuğunda yumuşama var mı

PetlebiAlisveris

burası belki yardımcı olabilir

cglilby

Hayır kabuğu oldukça sağlıklı

_ggunes

Ara sıra kabuğunda yumuşama var mı yok mu kontrol edin eğer birşey olursa veterinere getirin damla verecektir.Kabuğunda veya bir yerinde şişlik yoksa hasta olacağını zannetmem. Suyunu kontrol edin 10 derecenın altındaysa kış uykusuna yatma sürecinde olabilir .

defne

Bence ilk veterinere gidin yanlış birşey yapmak istemezsin

Muslera

Bol bol tavuk yediriyorum ben 2 su kaplumbağam var. Birisi 12 senelik birisi 10 senelik. Çiğ değil ama pişmiş :)