Hasta Olur Mu?

MinelG

Arkadaşlar biraz saçma bir soru sanırım ama yarın kedimin aşısı var ve şahsi arabam olmadığı için yürüyerek götürmek zorundayım.Toplu taşıma da maalesef almıyor.Çarşıyla evim arası 25 dk falan.Havalar çok soğuk özellikle yarın 10 derece olarak gösteriyor.Git gel yapacağım için neredeyse 1 saat soğuk havaya maruz kalacak.Taşıma çantasının içine battaniye tarzı bişey koyacağım ama üşüyüp hasta olmasından çok korkuyorum.Gözü için tedavi görüyor bir de hasta olursa çok canı yanacak.Bir şey olur mu acaba :(

16 CEVAP

Kediden ne olacak ki sanki saldirip issiracak zaten kafeste duruyorlar alsalar ne var:(

goknur

Bende buna benzer bir sikinti yasadim hava yagmur yagiyordu ve firtina gibi ruzgar vardi. Belediyeler aliyor beni aldilar hatta belediyeki herkes cok sevdi onu birsuru soru yagmuruna tuttular beni arastirin. Veya gucunuz yetiyorsa cok ucret talep etmiyorlarsa taksiyle goturmeyi deneyin.

hazirannnnn

Bi battaniye serin taşıma kutusuna birde sıcak su torbası koyun. Rüzgarı kesmesi icinde kutunun üstünü yürüyüş esnasında örtün ince bir örtüyle falan. Bu şekilde usuyecegini sanmıyorum. Bisikletle gidebilirsiniz eger varsa bisikletiniz

MinelG

Önerileriniz için teşekkür ederim.Maalesef bisikletim de yok.Tekrardan toplu taşımayı deneyeceğim :)

Yampirik

üşümemesi için taşıma kabını streç filmle kaplayın içine küçük kazak veya battaniye serin bence bu kadar yeterli

Yampirik

ve toplu taşıma araçları kutu içerisinde kedi köpek alıyorlar böyle bi yasak yok. almama gibi bi durum olamaz eğer almazsa şikayet edeceğinizi söyleyin

Anonymus827062

Toplu taşıma almıyor diye bir saçmalık yok minibüse de otobüse de biniliyor hayvan kafesin içerisinde iken. Yasak diye bir şey yok. Kim söyledi bunu? Ben kedi ile otobüse de bindim minibüse de marmaray a bile bindim böyle bir seyi sizden duyuyorum:)

Benim1kedimvar

Yasadiginiz sehirde durum nedir bilmiyorum ama otobuse tramvaya kedimle binebiliyorum. Market avm girebiliyorum . kutuda oldugu surece sorun cikartacaklarini sanmiyorum.

ayseeny

bende kedimle bindim minibüse, kafesinde duruyor hayvan kime ne zararı var, metrobüstede otobüstede gördüm defalarca, bence siz kötü bir şöföre denk gelmişsiniz

Tilki37

Bende hemen hemen haftada bir minibüsle vete gidiyorum , şuana kadar bir şoför haricinde kimse bişey demedi. Oda koltuğa koymamam için uyardı kafeste ki kedinin ne zararı olacaksa koltuğuna ,işte laf olsun torba dolsun hiç cevap vermeden tekli koltuğa oturup kucağıma aldım kafesi

Benim1kedimvar

Alerji mevsuzu benim canimi sıkıyor acikcasi . alerjinin de derecesi var midir bilmem ama . ablamin tuylu hayvanlara alerjisi var ve bize gidip gelebiliyor ve alerji belirtilerinin hic birini gostermedi. Saatlerce evimizde oturuyor ( kedi sahibi oldugunuz icin bilirsiniz evin her yeri tuy olabiliyor bazen ) ama en ufak kasinma bile olmuyo. Ama siz minibus de en fazla 1 saat oturacaksiniz. Alerjisi olan insanin 1 saatte kapali kutudaki etrafta tuyu olmayan kediden etkilenecegini hic mi hic sanmiyorum .

Evet sevmeyen olabilir dogaldir. Korkmadigi surece bu sizin o minibuse binmenize engel degil.

Yasal olmayan bir yoldan kedinizle seyehat etmediniz surece basiniza is almazsiniz. Soforun farklisina denk gelmissiniz. Umarim diger seyehatlerinizde boyle bir durumla karsilasmazsiniz

Kediniz sakinse battaniyeyle heryerini sarin ama 10°C soguk yani ruzgar varsa usutebilir.dolmuslarda yasak mi?ben degil diye biliyorum cunku hic yazi yok alinmaz diye

MinelG

Evet bir kez denedim almadılar maalesef

MinelG

Belediye minibüsü geçmiyor oturduğum yerden.Şişe içine su koysam yattığı yerin kenarına falan koysam üşür mü yine de?

MinelG

Ben de kafesiyle götürüyorum her yere.Durdu minibüs elimde ki kutunun dolu olup olmadığı sordu ben de dolu dedim.Alerjisi olan vardır sevmeyen vardır şikayet gelir alamam dediler.Bu gün tekrerdan deneyeceğim