Kedim Gunlerdir Kusuyor

Roza23

Kedim gunlerdir kusuyor ayni zamanda ishal ve veteriner hekime goturemiyorum. 1 hafta once gittigimizde kusmamasi icin igne yapilmisti ve flagly surup icir demislerdi. iki gundur suruptan verdim. ishali gecti ama aksamlari kusmaya devam ediyor. iştahı yerinde sayilir ama endiseleniyorum. lutfen ne yapabilirim yardimci olabilir misiniz

23 CEVAP

Roza23

Bakin anlamiyosunuz. zaten elimde olsa neden goturmeyeyim veterinere? belediyeye gidip durumu anlattim ama bakamayacaklarini soylediler. bundan once bi kedimi kaybettim zaten onun acisini hala yasiyorum bu yuzden genclik hastaligi olmasindan korktum ben de. diger kedim gibi halsiz degil oyun oynuyor. yas mamayi kestim zaten ama kuru mamasini da acik pakette satilanlardan aliyorum.

goknur

Neden veterinere gidemiyorsunuz ?

Genclik hastaligi olabilir yuksek bir ihtimal kopuk seklinde de kusma var mi?

Istahsizlik oyun oynamama gibi durumlar var mi?

Istahli degilde zorla yemek yiyorsa yani miktarda asiri azalma varsa hemen veterinere goturun ishal can sikici durum ve kusma ile eslik ediyorsa

aksoy65

Kedinizin beslenmesi nasıl? Hangi kuru mamayı veriyorsunuz? Kuru mama dışında ne veriyorsunuz?

martha

o kedi öldükten hemen 1 ay sonra aynı malzemeleri bu kediye kullandıysanız sebebi muhtemelen o virüstür. keşke birazcık araştırsaydınız :/

Roza23

veterinere goturemiyorum cunku cok pahali ve ogrenciyim. kopuk seklinde kusma oldu bugun ama istahi yerine geliyo yavas yavas ciger haslayip verdim yedi mirlayarak. su da baya iciyo.

Roza23

bundan once bi kedim de boyle olmustu ve o zaman veterinere goturdugumde sindirim sisteminde problem oldugunu soylemisti ama su an goturemedim o zaman verdikleri surup olan flagly den icirdim istahi artti ve kusmasi azalip ishali daha kati kivama geldi. yine de korkuyorum

Flagly zaten ishal kesici guclu bir ilac.kopuk seklinde kusma pek iyi degil bizim 5 kedimiz genclik hastaligina yakalandi durum dediginiz gibi ayniydi 5 gun tedavi gorduler birini tedavinin ilk aksami kaybettik 4u yasadi.uzulmek istemiyorsaniz gidin durumu anlatin en azindan teshis koysun ogrenci oldugun icin indirim yaparlar

Birkac gun sonra iyilesir gibi olur kosup oynar ertesi gun olusunu bulursun o yuzden ihmal etme mutlaka gotur baktir genclik hastaligiysa evde bas etmen mumkun degil zaten mutlaka tedavi gerekir.durumu anlat kusuyor kopuk seklinde ishaldi flagly kullandik atesine bakar tani koyar zaten.

Roza23

goturmeye kalksam da kedim hareketli su an ve box i yok. kutuya koydum ama yırtıp kacti yani hekim bulsam da nasil goturecegim bilmiyorum.

Yabani mi bende tasima cantasi kullanmiyorum.bakin ben sizi anliyorum ama evinizde yakin zamanda genvlik hastasi olan kedi kaybettiyseniz 1-2 yil boyunca virus evde yasar mutlaka asilanmasi lazim risk altinda olur en azindan durumu arayin anlatin hangi sehirdesiniz?hayvansever derneklerle gorusun yasadiginiz sehirde olan kisilerle mutlaka yardimci olan cikacaktir

Amacim durumu zorlastirmak degil size yardimci olmak burda birbirimize yardimci olmak ne olabileceginizi soylemek beni yanlis anlamayin lutfen

Ne olabilecegini demek istemistim yanlis yazmisim