Kedim Popusunu Temizlemiyor

EmineDemir

Kedim bana yaklaşık 30 günlükken geldi terk edilmişti sadece tuvaletini yapmayı biliyordu kapatamiyirdu kendini temizliyor ama popusunu temizleyemiyordu. O zamanlar dalgınligima geldi pecete yerine ıslak mendil kullandım. Islak mendilli yeri yapamayacağını far edince hemen ıslak peçete geçtim fakat bir haftadan fazla ıslak mendille silmiştim. Şuan 50 günlük neredeyse ama hala temizlemiyor poposunu :-( kendini temizliyor ama. Profilimde fotoğrafıda var sizce normal mi bu zamana kadar temizlemiş olması ,nasıl alıştırabilirim? Birde ÇİŞİNİN üstünü örtmüyor direk yapıp atlıyor

6 CEVAP

EmineDemir

:-( patisiylede ben ortturmeye çalıştım olmadı... Umarım örter :-) yanıt için teşekkürler :-)

miasugok

Çünkü hala çok küçük :) ve çoook tatlı:) siz sabredin öğrenecek merak etmeyin romiş 2.5 aylıkken öğrenebildi ancak

EmineDemir

Gerçekten mi gerçekten ümitlendim şuan

miasugok

Kediler çok temiz hayvanlar bir kere pislik doğalarında yok siz hiç merak etmeyin azıcık daha sabredin bence eminim düzelecek

Anonymus827062

O kendini temizliyordur siz görmüyorsunuz asla hiçbir kedi temizlenmedik yerini bırakmaz! Bazı kediler aşırı titiz davranır kuma girip çıkarken dahi. Kimi var tuvaletini yapıp hemen içerisinde örtmeye başlar, kimi kedi var tuvaletini yapar çıkar ve dışarıdan örter. Kimi kedi çıkar çıkmaz yalar temizler kimisi beş dakika sonra ya da yerinde dinlenirken yalanmaya başladığında temizler. Yani korkmayın mutlak surette temizler aksi mümkün değil. Çünkü bu köpek değil kedi;))) kedi için hakaret sayılır temizlemiyor demek;) içiniz rahat olsun...

miasugok

Ama çişisin üstünü romeo da örtmüyor ne yazıkki sadece kakasını örtüyor :(