Köpeğim Neden Ot Yiyor?

erva

köpeğim bazen dışarıya gidip ot yiyor ve sonra kusuyormuş gibi yapıyor nedeni nedir

4 CEVAP

Robin

Kedilerde de köpeklerde de ot yeme davranışı doğal bir davranıştır merak edilecek bir şey yok. Karnı ağrıyan veya kusma ihtiyacı duyan köpekler ot yerler ot sindirilemez ve sonuç çoğu zaman kusmayla sonuçlanırr. kusmayan köpeklerde vardır

Ceyceyy19

baş ağrısı yada karın ağrısı olduğunda köpekler ot yer :)

erva

saolun

Hayvist

Baş ve karın ağrısı durumunda ot yeme ihtiyacı duyarlar. Sindiriminde bir problem olduğunda ise yiyip kusarlar. Bunu alışkanlık haline getirmesi sindirimde bir problem olduğunu gösterir. Bu durumda beslenmeye dair değişiklikler yapmanız gerekebilir. Alışkanlığa dönüşürse veterinerinize danışmalısınız.