Brıtısh?

eltarcin

Acaba gri hariç (turuncu,alacalı v.b.) british shorthair cinsi kedi olabilirmi? Arkadaşımın kedisi turunculu bryazlı ama aynı british shorthair.Annesi brit babası tekir.Acaba olabilir mi?

14 CEVAP

zeynepgurgen

Fotoğraf atarsanız yardımcı olunur

Heiter

British Shorthair için de Scottish Straight için de pek çok renk ve desen söz konusudur. Dolayısıyla olabilir.

Olabilir

Heiter

Cinsini belirleyebilmek için renk dışında şeylere bakmak lazım. Annesi BS, babası tekirse olmaz tabi. (Olabilir mi anlamında sorduysanız da, evet o da olabilir.)

Yalniz sunu belirtiyim renkliler 200-300tl daha ucuz sebebi farkli renkte olmalari griler daha pahali
Blue point britishler daha da pahali

dollfacepersian

British shorthair ırkı kediler birçok farklı renk ve desende olabilirler. Şuradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. http://safkanpatiler.com/renklerine-gore-british-shorthair-kediler/
Arkadaşınızın kedisi ise sızın de dediğiniz gibi british geni taşıyan melez bir kedi. Ona british shorthair demek doğru olmaz. Çünkü safkan değil

eltarcin

Hepinize çok teşekkür ederim:) Uzun zamandır merak ettiğim bir konuydu sayenizde yanıt buldum.Tekrar teşekkürler:)

KedimVar

British ler farklı renklerde ve desenlerde olabilir ama sizinkinin bir tarafı tekirmiş. Yani kırma demek daha doğru olur.

eltarcin

dollfacepersian
Dediğiniz siteye baktım red classic tabby british shorthair deki fotoğrafın aynısı resmen:)

Anonymus827062

Kesinlikle hayır. Cunku arkadaşınızın kedisi british shortair değil kırma. Babanın tekir ağırlığını düşünür isek tekir olarak doğmuş. British shortair denmesi için her iki kedinin de safkan british shortair olması icab eder;) british ve scotish ten doğan dik kulaklı nasıl ki british shortair olmuyor ise onun da olması mümkün değil.

Anonymus827062

Safkan british shortair in bir çok rengi elbetteki var. Esas ve ana renk mavimsi gridir.

eltarcin

Olcay34
Teşekkürler:)

eltarcin

KedimVar
Çok teşekkürler:)