Neden Kendini Yalamayi Birakmis Olabilir?

Canandisli

Sorudan anlasildigi gibi kedim kendisini temizleyip yalamayi neredeyse tamamen birakti
Veterinere gittik ne agzinda ne de organlarinda sorun var hicbir seyi yok yemesi icmesi oynamasi iyi ozellikle boyun bolgesi yaglandi 3 gunde bacaklarinin arasindaki tuyler kivircik oldu ama yok temizlemiyor kendini
Acaba nedeni ne olabilir?

10 CEVAP

selimcanklnc

Su içmesi normalse bir sıkıntı yoktur kışa giriyoruz diye olabilir hiç temizlemiyor değilde daha az temizliyor olabilir siz tarayın o canı istediğinde temizler kendini :)

Canandisli

Su icmesi normal ve tariyorum zaten ams tuy bile dokmuyor tuyleri kaliplasti artik mevsim degisikliginden gibi gelmiyor bana

bozkir

Kediye banyo yaptırdınız mı ? Bu tarz travmaların buna neden olabileceğimi okumuştum

Canandisli

Hayir banyo yaptirmadik hic ama eve ucuncu bir kedi geldi pek anlasamiyorlar bundan olabilir mi acaba

bozkir

Belki olabilir, benim kedim ve bircok insanin kedisi de oyledir tahminimce, keyifli oldugu zaman kendini yaliyor. Yeni kedi geldi ortami bozuldu filan o keyifli anlara ulasamadigindan aklina gelmiyor olabilir belki

Roza23

yeni gelen kediyi baska bi odada tutun imkaniniz varsa. pek bölgelerini paylasmayi sevmiyorlar ya belki ondandir

Psikolojik olabilir, genelde kendilerini yalamayı psikolojileri bozuk olduğunda bırakıyorlar. Biraz daha fazla vakit geçirin beraber, geçecektir. ( Benim kedimde de oldu )

Canandisli

Tum gunumu onunla geciriyorum cunku benim olmadigim bir yerde veya biriyle durmuyor surekli miyavliyor bana ulasana kadar psikolojisini bozucak hicbir sey yasamadi aslinda bu durumu nasil duzeltirim bilemiyorum evde ablam annem ve ablamin arkadasi da yasiyor hepsi ilgilenmek istiyor ama ortanca kedim ben yaninda olmayinca yatagimin ustunde ben gelene kadar miyavliyormus yeni kediyle de cok ilgilenemiyorum onun icin psikolojik bir sorunsa nasil cozerim fikri olan varsa paylassin lutfen yaglandi tuyleri iyice

sinemekinci

pisikolojik ilgi çekmek amaçlı olabilir, birde çok fazla siz temizlediyseniz nasıl olsa annem beni temizliyor benım temızlenmeme gerek yok diye düşünürler

Canandisli

Artik kendini yalamaya basliyor ama bir iki kez yaladiktan sonra sanki kotu bir seyin tadini almis gibi birakiyor acaba cok pislendigi icin mi tamamen temizlemiyor kendini simdi sadece patilerini ve kuyrugunu yaliyor