Kedim İnanılmaz Tüy Döküyor

rabia

kedim inanılmaz derecede tüy döküyo taramamıza ragmen ne yapmamız lazım acaba ???

15 CEVAP

kellyipek

Çok sık yıkanan kedilerin derisinin doğallığı bozulduğu için çok aşırı tüy dökümü gerçekleşebilir. Biz bunu yaşadık. Kedi yıkanmamalıdır.

Kedinizi sakin ama sakin yikamayin.

Dökülmenin sebebleri coktur.

Mevsim degisikligi olabilir
stres altinda olabilir
deri hastaligi olabilir
yedigi mamalar dokunabilir yada sürekli mama markasi degistiriyorsunuz bu yüzden de olabilir
vitamin eksikligi olabilir.

Ekstra Sarimsak haplari olur kediler icin , tüylere bakim yapar dokulmesini azaltir parlaklik saglar..
Ve taramayida cok abartmayin haftada 1 tarayin cok tarayincada tüy dökümü cogalir. umarim yardimci olabilmisimdir.

bendis94

kulladiginiz sampuan veya mamadan kaynaklanabilir

outlaw

Normalden fazla mı tüy döküyor herhangi bir alanda kelleşme veya açılma seyrekleşme var mı vücudunda acaba? eğer varsa veterinere götürün cilt problemi ya da başka bir şey olabilir

rabia

normalden fazla dökülüyo ewet ama kelleşme veye seyrekleşme yok. aşırı tüylü bi kedim var

outlaw

eğer durum içinize sinmiyorsa veterinerinize götürün derim, aşırı tüylü kediniz normalden fazla tüy döküyorsa yapabileceğiniz bir şey yok şu an için daha sık tarayıp tüylerin eve dağılmasını veya kedinizin yutmasını engelleyebilirsiniz, belki tüy dökme zamanı olabilir tahmin etmesi zor

demilena

Şampuanını değiştirebilirsin yada bir veterinere götür :)

Rammer

kedinizi daha sık tarayın bence madem çok tüy döküyor bunlar midesine gitmemeli

Ravzanur

Arkadaşlarıma katılıyorum ve birşeyler eklemek istiyorum.
Eğer kedinizin cinsi gereği tüy döküyorsa bu normaldir.kedinizin cinsini biliyorsanız mutlaka araştırmanızı tavsiye ederim. Birde;
Eğer tüyleri uzunsa yine normaldir kısaysaveterinere ggötütmeniz gerekebilir ama dediğim gibi mutlaka kedinizin cinsini biliyorsanız kedinizin özelliklerini mutlâka araştırın.

elifdmz

kedinizde tüy dökülmesin belli sebepleri vardır.

  1. yediği mama kalitesizdir.
    2.strese baglı nedenlerden dolayı döküyordur.
    3.mantar veya bazı yemeklere karşı alerjisi olabilir.
    4.mevsimsel olarak dökerler.

çok tüylü kedilerde her gün en az mutlaka fırçalama yapın.kalıtelı mama kullanın ve stres yalnız bır kedı ıse pek fazla ılgı görmüyorsa da dökebilir.

rabia

kedim gündüz yanlız ama akşamları yeterince ilgileniyorum. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :)

Inanin benim kedim tüy döküyor ama ellerimzde kalıyor şaşırdım ne yapacam ya

tika_waylan

Benimki de cok döküyor vitamin vwriyorum maması iyi tarıyorum da gene döküyor

Kedinizi kendi haline bırakın onu bunaltmayın ve gün içerisinde ilgi gösterip oyun oynayın. Mamanizi daha iyi bir mamayla değiştirin ya da tüy dökme sorunları için mamalar var onlardan alabilirsiniz. Düzenli olarak tarayın. Sorunlarınız azalicaktir.

Irmali

Yorumlara katılıyorum ve psikolojik olabilir siz içiniz rahat etmezse bi doktora götürün