Yeni Doğmuş Bir Yavru Köpeğin Hangi Aşıları Olması Gerekiyor?

sudenur

Bir yavru kopek doğduktan 1 yasina girene kadar hangi aşıları olması gerekiyor? bu aşıların kaç aylıkken yapılması gerektigi ve fiyatlarinin ne kadar olduğu hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

11 CEVAP

_ggunes

6 hafta Parazit aşısı 5-10 TL arası
7 hafta Corona Aşısı 15-25 TL arası
8 hafta Karma Aşı I (DHPPI+L) 20-35 TL arası
9 hafta Bronchine Aşısı 20-35 TL arası
11 hafta Corona Aşısı II 15-25 TL arası
12 hafta Karma Aşı II 20-35 TL arası
13 hafta Kuduz Aşısı 15-35 TL arası
14 hafta Bronchine Aşısı II 20-35 TL arası
15 hafta Lyme Aşısı 40-60 TL arası
16 hafta Karma Aşı III* 20-35 TL arası
17 hafta Lyme Aşısı II 40-60 TL arası
1 yaş Karma Aşı
Kuduz Aşısı 35-70 Tl arası
*** Her 2/3 ayda bir İç ve Dış parazit Tedavisi Her 10 kilo için 5-10 Tl arasıdır.
***Karma aşısının üçüncü tekrarı çoğu zaman yapılmasa da özellikle hassas safkan ırklarda uygulanır.

sudenur

Cok tesekkurler

sudenur

Peki ne zaman dan sonra disari cikabilir yavru hangi asidan sonra

_ggunes

Aşıları bitene kadar 4- 5 ay çıkartılmaması önerilir. Fakat siz yine de aşıyı yaptıracağınız veteriner ile görüşün daha ayrıntılı bilgi verecektir.

Robin

havaların ısınmasını bekleyin biraz zaten tam o zamanlara denk geliyor :)

sudenur

Tamam tesekkurler

sudenur

Peki anadolu yakasinda bildiginiz bir veterinier var mi ben istanbul umraniyede oturuyorum

PetlebiAlisveris

Veteriner klinikleri buradan il ve ilçe bazlı arama yapmanız mümkün ümraniyeyi hiç bilmiyorum malasef

sudenur

Hepinize cok tesekkur ederim ben sizin tavsiye ettiginiz var mi diye sormustum ama genede tesekkurler

Hayvist

Fiyatlar değişmekle birlikte kuduz aşısını belediye barınağında ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Aşılama hakkında bilginiz ve tecrübeniz var ise ecza depolarından temin edip daha uygun fiyatlarda yine kendiniz uygulayabilirsiniz. Örneğin iç-dış parazıt; veterinerin aldığı fiyatla en az 3 kez kendim uygulama yapabılıyorum.. Bu zaten basıt bır ıslem iç parazit hapını yutturuyor, dış parazıt ense damlasınıda enseye damlatıyorsunuz.