Köpeğimin Diş Düşürdü Normal Mi ?

dilamutlu

6 aylık köpeğimin 1 hafta içinde iki tane dişi düştü. İnternette araştırdığımda süt dişlerini dökerler yerine yenisi çıkar diyor. Veterineri bilgilendirmeli miyim yine de ?

6 CEVAP

bsecnl

normal

barisyu

Kalıcı dişleri çıkacağı için düşmesi normal.

Caveliar

Gayet normal benim oğlumun bir tane de yutmuşluğu var

huseyin1

çok normal bir durum bu dönemde halsizlik iştahsızlık ateş gibi şeyler olabilir ayrıca biraz da huysuz olurlar dişleri çıktığı içi çok fazla kaşınır sağı solu kemirmek isterler her ne olursa olsun oyuncaklarından başka şeyleri kemirmesine müsaade etmeyin oyun oynarken dikkat edin dişlerine kuru mama yemek istemeyebilir farklı şeylere alıştırmayın kuru mama yemeye devam etsin ancak yiyemediğini düşünüyorsanız ılık su ile kuru mamayı biraz yumuşatıp verebilirsiniz

TheTurk

Gayet normal.

köpekler tıpkı insanlar gibi süt dişerini dökerler ve dişerler. Bu değişim sırasında çevredeki ayakkabı terlik kutu kaldırmak gerekir :) benim yeni almış olduğum ayakkabı ve kazaklarım parcalanmıs durumda :)