Kedim İçin Mama Önerisi?

BuseKsk

Ya arkadaşlar bulunduğum yerde kedi mamasi bulma gibi sıkıntım var. Internet üzerinden sipariş versem yavrum aç kalıcak. Bugün La cat adında mama almak zorunda kaldım. Çünkü iki seçenek olarak ya la cat ya da viskas alicaktim. Kullanan var mi? Nasıldır iyi mi? Ya da internetten siparis versem hangi mamadan almalıyım ?

53 CEVAP

aybike

Ben internetten *********.com dan bonicibo aliyorum sabah 9 a kadar siparis verdiginde ayni gun kargo yapiyorlar ve ertesi gun elinde oluyor..cokda memnunum kac gun once uretildigide belirtiliyor ..tavsiye ederim

Mars

Ben de la cat kullanıyorum hiç bi sıkıntımız yok tavsiye ederim whiskas hakkında da hiç iyi şeyler duymadım açıkçası zorunda kalmadıkça sakın almayın

caddy

Kediler için kullandığımız mamanın ne kadar iyi ya da ne kadar kötü olduğu yaşlandıklarında anlaşılacaktır. Tıpkı insanlar gibi... Gençken ne yersen ye, problem değilmiş gibi görünür. Gençliğin getirdiği sağlık hep devam edecek zannedilir. Ancak yaşlanıp diyabet, kalp, tansiyon gibi sorunlarla karşılaştığınızda o güne dek yanlış beslendiğinizi fark edersiniz. Aynı şey kediler için de geçerli. Uzun yaşamaları ve mümkün olduğu kadar sağlıklı bir yaşlılık geçirmeleri için mama son derece önemlidir.

İngilizce biliyorsanız, markaların orjinal sitelerine girip analiz değerlerini incelediğinizde olayı daha iyi görebilirsiniz. Et ve et türevleri(?), kümes hayvanları unu(?) gibi malzemeler olan mamaları almayın. Bunların çoğu mezbaha artıklarını kullanıyorlar. Ben de evimizdeki kedilerin belli miktarda tahılı sindirebilmek üzere evrimleştiğini düşünüyorum. Ancak bu tahıl, kurutulmuş pancar küspesi ya da mısır glüteni falan olmamalıdır. Pirinç olabilir mesela. Acana, Orijen, N&D gibi markalar sırf et değil zaten. Et + sebze ve meyve'den oluşuyorlar. Üstelik içeriğindeki et ve tavuk kemiksiz, balık da kılçıksız olarak kullanılıyor. Malum, kedilerin sindirim sistemi, köpeklerinki gibi kemiği sindirmeye uygun değil.

Ben Acana Pasifica ve Grassland alıyorum. Benim oğlan balıklı Pasifica'yı seviyor ama, kırmızı et de tüketsin diye kemiksiz kuzu eti ve kemiksiz ördek eti içeren Grassland'i de azar azar Pasifica'ya katıyorum. Henüz genç bir kedi olduğu ve ev ortamında yaşayıp, düzenli aşıları ve sağlık kontrolleri yapıldığı için elbette çok sağlıklı. Ancak harcadığım paranın karşılığını o yaşlandığında alacağıma inanıyorum.

Royal Canin,Proplan,Hills yurtdışında market mamasıdır ve oldukça zararlıdır. La Cat ve Whiskas'ın içeriği zaten berbat lütfen biraz araştırın yavrularınız için. Acana,Orijen,N&D,TOW,Bonacibo size tavsiyelerim diğer mamalara hiç bakmayın.. Yavrularınızın sağlığı için en önemli şey mamadır. Bunu iyi seçmemiz lazım. İyi günler.

Proplan ve Royal Canin'in yurtdışındaki fiyatlarından haberiniz var mı ? Bonacibo evet gayet iyi. Gümrükten geçmediği için ucuz. Gümrük vergisi ödemiyoruz onu alınca. Proplan ve Royal Canin kaç katı oluyor Türkiye'ye gelene kadar. Fiyata değil içeriğe, analize bakmak lazım. Proplan , Royal Canin, Hills gibi mamalar kullanacağınıza Orijen gibi 6 yıldızlı mama kullanın bence

PetlebiAlisveris

biz şu an Royal canin yaşlı kedi maması kullanıyoruz herhangi bir sorun yaşamadık royal canin'in sizin kediniz için uygun olanını tavsiye edebilirim.

ozgur

Pro plan kullanıyorum ben tavsiye ederim

'Furkanpoyraz' mesela ben hic yolun kenarinda tahil yiyen kedi gormedim bunun yani sira kediler etle beslenmekten keyif alirlar ve et onlar icin oldukca sagliklidir. Tahil ise son derece zararlidir. Tabii her kedi/kopekte ayni etkiyi gostermez mutlaka. Goody ile parlayan, Acana Orijen ile berbat olan petler var. Ben benim kedime (ki kedim de yok) cok yaradi demiyorum. Kaynaklara iceriklere bagli konusuyorum..

Duygu ve mikrop ben olayı burada uzatmamak için özelden size yazdım ama siz tartışmayı seviyo olmalısınız ki faşist diyecek densizliği kendinizde bulabiliyosunuz,bundan sonra size cevap vermiyicem kusura bakmayın

Tahıl zararlı diyenler içinse şunu sormak istiyorum sizin kediniz hiç mi ekmek yemiyor:) ekmeğin içinde tahıl yok mu ? :) bu çok basit bi örnek,kedilerin tükettiği diğer tahıllardan bahsetmiyorum bile

patipati

Tahılsız mamalar daha iyi. ND, orijen, acana gibi.

hssnn

acana veya hills bence de

BuseKsk

Teşekkür ederim :) bakacağım hemen

demilena

Kedim sadece goody yerdi :)

BuseKsk

Aybike hanim öneriniz için teşekkür ederim. Araştırdim ve cok iyi olduğunu kanısına vardım. Türkiyede üretiliyormus. Bir çok kişi ilede görüştüm veteriner de dahil. Baya iyi olduğunu söylediler. Çok teşekkür ederim

asli

bende pro plan kullanıyorum