Kedim Sürekli Tepemde Uyuyor, Niye Yanımda Değil De Üstüme Çıkıyor?

Preisner

Ben yatağa geçtiğimde ya da koltuğa uzanarak kitap okuduğumda, film izlediğimde gelip üstüme çıkıyor. Saatlerce üstümde duruyor. Gece yatarken de gelip sırtımda uzanıyor. Koynuma gelsin istiyorum, göğsümde uyusun ya da battaniyenin altına girsin istiyorum ama kaçıyor o zaman da. Sürekli üzerimde olunca da olmuyor ben kıpırdayınca kaçıyor. Bi nedeni olabilir mi?

11 CEVAP

umut61

Kediler kendini nerede rahat ve sıcak hissederse orada durur veya uyur. Benim kedim Badem başımın üzerine yastıkta boylu boyunca uzanır. Yanımda asla yatmaz, istesem de bunu başaramam. Diğer kedim fındık ise ben nasıl istersem öyle yatıyor. Koynumda kollarımın arasında yorganın altında. Yeter ki sıcak bir yer olsun derdinde. Şunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, hiçbir zaman bir kediye sahip olduğunuzu düşünmeyin. O size sahiptir ve o nasıl isterse her şey öyle olmak zorundadır.

outlaw

özel bir sebebi olduğunu sanmıyorum açıkçası, tahmin etmesi zor ama bence canı orada yatmak istiyor sadece

Benim kedim ufakken saclarimin arasinda kaybolup uyurdu... biraz büyüdükten sonra öteki odaya gidip yatmaya basladi... bayadirda ayagimin ustunde uyuyor.. bazende yorganin icinde girip ayagimin yanina yatiyor... keyfine göre, hava durumuna göre degisiyor sanirim :D

dsatine

Kedilerin tuhaf yerlerde rahat ettikleri birer gerçek. Ancak şöyle de bir durum var ki; insanın morali bozuksa, sıkıntılıysa vs. uyurken belli bir bölgede yatarlar. Biraz düzelin, o gece yatmaz orada mesela. Böyle bir durum gözlemlediniz mi bilmiyorum.

deleted_12985

Umut beye katılıyorum, siz ne komut verdiğinizde eğer işine geliyorsa cevap verir:) Benim kedim de beni yatarken görmesin hemen koynuma girer, sarılmaktan çok hoşlanır.

Preisner

tamam çok teşekkür ederim hepinize.

Rammer

keyfe keder yatıyorlar :)

valla bnm kedim TOMBİŞ çok akıllı hep yanımda uyuyor :)

ve sizin kediniz bnce rahat yer istediği için öyle yapıyo

zeyulush

bence de kedini rahat ettiği yer orası olduğu sanıyor ve orada uyuyor ama buyuyunce hep orada yatamayacağı icin kendine baska yer arar yani zamanla gecer merak etmeyin :DDD

zeyulush

bence de kedini rahat ettiği yer orası olduğu sanıyor ve orada uyuyor ama buyuyunce hep orada yatamayacağı icin kendine baska yer arar yani zamanla gecer merak etmeyin :DDD