Yavru Kedim Uyurken Altına Yapıyor

umut61

Merhabalar 2.5 aylık yavru kedim uykusunda altına yapıyor. Uyanıkken hiçbir sorun yok. Uyuduğu zaman takip ediyorum ne zaman baksam altına tuvaletini yapmış görüyorum. Hiçbir kokusu yok. Hemen uyandırıp temizliyorum. Veterinere götürülecek bir durummu acaba. Normal şartlarda çok aktif yemesi içmesi yerinde olan bir kedi bu.

13 CEVAP

umut61

Tuvalet saatlerini takip ediyorum. Sürekli koşturuyor oyun oynaktan inanın tuvalete gitmiyor. Ben elimle lıp kumuna götürüyorum 2 veya 3. denememde tuvaletini yapıyor. Dün gece tuvalete ben götürmüştüm :) sabaha kadar öyle bir şey yapmamış. Gündüz çalıştığımız için takip edemiyoruz. Akşam bakalım ne sürprizle karşılaşacağız. Büyük oğlanı bile rahat bırakmıyor o kadar oyun delisi.

Sakir

"Dışkısıda çok yumuşak ve kokusuz"

Sindirim sisteminde bir sorun olabilir. Hekime danışırsanız çok daha iyi olur.
Giderken dışkısından bir örnek götürmeniz işinizi kolaylaştırır.

outlaw

ben küçük bir araştırma yaptım yine ingilizce kaynak burada bahsedildiğine göre bazı sorunların belirtisi olabileceği gibi hiç bir sorun olmadan davranışsal olarak mümkünmüş başka bir yerde de küçük oldukları için henüz deniliyordu...

outlaw

görünen o ki şu an kendini tutamama söz konusu yani psikolojik gibi. fakat yine de eğer içinize sinmiyorsa durum veterinerinizi ziyaret edin derim..

jolom

bizim kedimizde geçen haftalarda oyun oynarken sanırım heyecanlandığından yumuşak ve kokulu dışkısını bırakıyordu. veterinerimize götürdüğümüzde anüs kısmındaki keseciklerin fazla dolu olabileceğini söyledi ve onları boşalttı. sonrasında böyle bir sorunla karşılaşmadık.

Merhaba lütfen cevap verin bu sorun nasıl geçti. Ne yapıldı. İyileştimi

PetlebiAlisveris

kısırlaştırılmış bir kedi mi acaba?

PetlebiAlisveris

Türkçe kaynak sıkıntısı var burası belki yardımcı olabilir malasef ingilizce

umut61

2.5. Aylık daha yavru

outlaw

normalden fazla su içmesi gibi bir durum söz konusu mu?

umut61

Su içmesi normal düzeyde. Royal yavru kedi maması veriyorum. Dışkısıda çok yumuşak ve kokusuz. Sadece uykuda kaçırıyor ve geceleri bu kediciğim benim yanımda yatıyor.

umut61

İshal sorunu vardı hiçbirşey yiyemiyordu. Tedavisi yeni bitti. Yarın bi veterinere danışıcam.

basar

benim köpeğimde de aynı sorun vardı fakat herhangi bir sağlık sorunu bulunamadı psikolojik dedik zamanla geçti tabii bir süre özel ilhi alaka gerekti umarım sizin ki de önemli bir sorun değilir geçmiş olsun