Kedim 1,5 Aylik Durmadan Miyavliyor Ve Biraz Kokuyor Gibi Geldi Bana Her Gün Siliyorum Ama ?

Birde pesimden hic ayrilmiyor yuvasina koyuyorum atlayip yanima geliyor neden ki acaba ? Yuvasina sicak olmasi icin sicak su torbasi koydum ama yinede fayda etmiyor bu arada disi

13 CEVAP

umut61

Merhaba Mina. Yavru kedinizi kesinlikle silmeyin. Yeni sahiplenmişseniz eğer bir veterinere götürüp parazit aşılarını ve karma aşılarını yaptırıp aşı karnesi çıkarın. Kediniz sizin sıcaklığınız da uyumak istiyor, o yüzden de koyduğunuz yerde durmak istemiyor. Benim yavru kedim fındık ne olursa olsun benim kucağımda uyumak istiyor. Bende buna sabrediyorum. Her ne olursa olsun o aşıları yaptırmalısınız. Sıcak su torbası falan koymayın bu sefer ateşi yükselir rahatsız olur kedicik. polar kumaş gibi şeylerin üzerinde yatmasını sağlayın kendi vücut sıcaklığında uyuyabilir.

umut61

Bir kediyi yavru alıp büyütmek, bir bebeği büyükmek kadar hassastır ve titizlikle bakım ve takip ister. Çok çabuk üşür, bacakları çok kolay incinir. Hastalık çok çabuk kapar. Kedi bakmaya kendinizi hazır hissetiğiniz zaman. Dikkat edilecek çok şey var. Dışarından eve her girişiniz bir hastalık tehtididir. Bir kediyi hasta bitkin gördüğünüzde kendi psikolojinizdeki etkilerede hazılıklı olun. Ne olursa olsun veterinerlerden korkmayın. Ve petshop tarzı yerlerden asla kedi almayın. Alırsanız da her türlü hastalığa karşı açık olun...

Peki tesekkurler

gulsum

Merhaba ıslak mendille sildiginiz için kendini yalayıp temizlenemiyor büyük bir ihtimalele yalaniyormu diye gozlemleyin pesinizde dolasmasi normal ilgi istiyor......

PetlebiAlisveris

Merhaba ilk şunu sormak istiyorum kediyi her gün niye siliyorsunuz ve neyle siliyorsunuz? Silmeniz yüzünden tüyleri ıslandıpı için kokuyor olabilir kedinizi silmemenizi tavsiye ederim

PetlebiAlisveris

ayrıca yavru olduğu için ilgi beklemesi doğal yani sizin yanınıza gelmesi normal bir davranış bence, siz onun yuvasısınız :)

Bana biraz kokuyor gibi geldi sanirim kucuk oldugu icin kendini temizleyemiyor o yuzden islak mendille siliyorum :(

PetlebiAlisveris

silmeyin bence hiç, bakın bakalım kontrol edin koku durumunu 1 hafta ama kediler genel olarak çok titiz hayvanlardır siz onu ıslakttıkça tüyleri ıslak battaniye kokusu yayacaktır ıslandığı için, aslında daha kötü bir şey yapıyorsunuz malasef.

Birde her kedi parazit dökermi ? Ilk defa kedi besledigim icin hicbir bilg yok ve biraz korkuyorumda

Kubra40

Bende kedi beslemek Istiyorum fakat aramaktayim suan

piko06

kedinizin dişlerini kontrol edin, annesinden erken ayrılan ve yeterince kalsiyum (yoğurt, peynir) alamayan yavrularda süt dişlerini atamamaktan dolayı ağız içinde çürük dişler ve diş eti enfeksiyonu oluyor. özellikle sokak kedilerinde çok oluyor. veterinere götürün çürük dişleri çekip bir kaç gün antibiyotik tedavisi gördükten sonra, varsa eksik aşılarını da tamamlatırsanız çok sağlıklı bir kediniz olur. selamlar.

zzAr

Umut arkadaşımız evcil hayvan sahiplenmenin ne kadar büyük sorumluluk olduğunu çok açıklamış tebrik ederim. sorunuza gelince diğer arkadaşların yazdığı gibi silmemelisiniz o kendi temizlenir :)

crnz

bende daha önce kedi beslemiştim kedi yavru olduğu için korkuyo olabilir çünkü bende de aynı şeyi yapıyodu büyüdüğü zaman geçiyo