Yavru Kedilerim Kuru Mama Yemiyor

elifdmz

merhaba 2 senedir kedi bakan biriyim.2 aylık yavru kedılerım anne sütü emiyor fakat şuan kuru mama ya alıştıramadım.ıslatınca tavuk suyu ıle yıyorlar fakat ıyı mama almama karşın dırek kuru mamayı yemıyorlar nasıl alıstırabılırımbelkı bendne daha bılgılı bırısı vardır.
tesekkurler

9 CEVAP

zzAr

kuru mamaları biraz ılık suyla ıslatıp vermeyi denediniz mi?

zzAr

sütle denediniz mi peki?

Bilmediginden olabilir , yani kuru mama sert geldigi icin yiyemiyor olabilir , benim kedime bu durum olmustu ufakken. Ben elime alip agzina atiyor isirmasini cignesini bekliyordum tukurdugunde tekrar agzina koyuyordum. Zor bir sürec ama bi kere cignemesi isirmasi gerektigini ogrendiginde sorun ortadan kalkmisti. Deneyin belki ayni sorundur

Yaş mama denediniz mi? yada somonlu mamalar var bizimki çok severek yedi

elifdmz

evet denedim yıyorlar ılık su tavuk suyu haslanmıs cıger suyu ve yas mama ıle ..o zaman yıyorlar fakat dırek kuru mamaya gıtmıyor kokluyorlar sonra gerısın gerı yemeden gıdıyorlar.anneleri ve babaları kıtır kutur yıyor onlardan gorup yemelerı lazım ılk defa karsılastım hazırcı bıraz benımkıler nasıl alıstırıcam bılemıyorum..

elifdmz

Teşekkür ederim yorumlarınız için.. :)

asya-nese

Benim kızımda şuan ıslatarak yiyor kuruyu asla yemiyor birazdaha büyümesini beklicem..

Benim eski kedimde kuru mama yemiyodu ben onu yemek ten kalanları veriyodum bazende kavurma mama olarak dene derim ama dikat et acı bisey verme bisey misey olursa

Benim prensesimde 2 aylık ve imkansız yemiyordu bende yere döktüm üç dört tane ve etrafında dikkatini cekecek herşeyi kaldırdım iki kez geri gitti ben aldım tekrar koydum 3. De yemek zorunda kaldı şimdi bayılıyor