Yavru Kedim Kakasını Yapmadı

Nnothing003

Merhaba arkadaşlar, annesi tarafından terkedilmiş bi kedi sahiplendim tam olarak kaç haftalık oldugunu bilmiyorum. Yarı süt yarı su ile karıştırılmış mama veriyorum 2 gündür. Çişini yapıyor fakat henuz hiç kakasını yapmadı. Karın tarafı şiş halde. Karnına masaj yapıyorum, anüsüne zeytin yagı sürdüm yavaşça hala yapmadı ne yapabilirim?

24 CEVAP

zeynepgurgen

Katı besine geçtiğinde yapacaktır.

Nnothing003

Zeynep hanım fotograf ekledim bakarsanız cok sevinirim

miasugok

Yok o emme meselesi doymadığı için değil siz merak etmeyin benim kedim 4.5 aylık hala emiyor refleks o

Nnothing003

Haşlanmış patates vermem doğru olur mu

zeynepgurgen

Kedinizin ne kadarlık olduğunu net bilmiyorsunuz. Belki de yaş ya da kuru mamaya geçebilecek kadar büyüktür. Fotoğraf eklerseniz aşağı yukarı anlaşılır.

alpcan

Haşlanmış patates ishal olan kedilere veriliyor.
Yavrunun keyfi yerindemi?
Oyun oynuyormu?
İştahı iyimi?
Hayvanlarda iştah=sağlık demek en basiti.
Oyun oynuyor, koşup zıplıyorsa bi sorun yoktur bence. Ya da kakasını siz görmeden farklı bir yere yapıyor olabilir. Evde saksı vb biryer varsa kontrol edin :)
Yavru kedilerde biraz göbek normaldir.

Nnothing003

Keyfi yerinde sürekli mama istiyor doyuyor uyuyor ben zorlarsam oynuyor peşimden koşuyor. Sürekli bana temas ederek uyuyor ve uyurken kıyafetlerimi emiyor yani sanırım doydugunu anlamıyor

Diskisini kendi kendine yapamaz veterinere goturun lavman yapar buyuk ihtimalle lavmandan sonra bir ilac var diskisini kendi yapiyor
Bizde 2-3 kere lavman yaptik toplam 12 gunde sonra ilac kullandik bir kere kendi kendilerine yapmaya basladilar.ama diski yapammasi cok sikintili mutlaka veterinere goturun.

Sulu mama verdiginiz icin surekli idrar yapar internette yumurtali nisastali mama var dogru tarifi bulabilirseniz ondan yapip verin o mama kivamli,doyurucu ve besleyici...

Durum nedir diski yapti mi?

beliz

Kendisi yapamiyor olabilir islak bir pamuk yardimiyla anusune masaj yapin yavru kediler icin bizim ictigimiz sutler uygun degil suyla karistirilsa da 30-35 liraya pet shoplardan veya internette yavru kedi sut tozu (kitten milk powder) bulabilirsiniz daha kucuk oldugu icin normal sutler midesini bozmus kabiz yapmis olabilir benim kedimde de ayni problem olmustu veterinere goturdum ve anusune masaj yaparak cikarttilar siz yapamiyorsaniz gitmenizi tavsiye ederim

Nnothing003

Arkadaşlar hala yapmadı poposuna masajı yapıyorum her gun. Maalesef öğrenci oldugum için şuanda götüremiyorum veterinere ama bi kliniği arayıp sordum poposuna dokunmayın dedi pek bi bilgi vermedi. Çok üzülüyorum kuru mama aldım pek yiyemiyor ıslatıp denedim yine aynı bilmiyorum napacagımı

30tlye duphalac surup satiliyor al onu icir siringaya 0.5 cc cekip ver ama veterinere sor once lavman yapilsa rahatlar.bak birkac gun daha diski yapmazsa ki yapamiyor demek ki mudahale lazim elinde zehirlenip olecek.zehirlenmesin istiyorsan fedakarlik yap veterinere lavman yaptir.ya da kendin biliyorsan yapmayi ki kedide insan gibi degil cok nazik olman lazim enjektorun ucuna krem sureceksin 0.5 cc libalax cekip popodan vereceksin libalaxi ama yapamazsin kendini kasar cunku kasincada ilac geri cikar bunu veteriner yapar evde yaparsan hayvana zarar verebilirsin.

Veteriner poposuna dokunma demis cunku tahris edebilirsin.lavman da yapamazsin ki yapma uzman birinin yapmasi lazim duphalac surup ver dedigim gibi 0.5 cc
Lavman yaptirsaniz 30tl-70tl arasi birsey ki ogrenciyim diyorsunuz indirim yaparlar.biraz ugrasin veterinere goturun yazik kediye.

Kedi kac aylik yeni bir soru sorup fotografini atar misiniz.