Kızgınlık Dönemi

Doqukan

Kedim daha 6 aylık kızgınlık dönemine girdi önümüzdeki ay kısıtlama amilyatı olacak ama 1-2 gündür çok bağrıyor hormon iğnesi vuruldu bu sabah (ilk defa). Ailem durumdan çok rahatsiz sabaha kadar bağrıyor buna çözüm ne olabilir ( hormon iğnesi 1 hafta içinde etki edermiş veteriner öyle dedi )

14 CEVAP

Cokca oyun oynatin yorun kedinizi.

Canandisli

Hormon ignesi neden vuruldu?

Neelia

Sanırım kızgınlık dönemi geçmeyen kediler için uygulanıyor o hormon iğnesi.
Ben de henüz karar aşamasındayım; kısırlaştırmak ya da evlat sahibi olmasına izin vermek arasında.
Veteriner ile görüştüğümde "kızgınlığı geçtikten sonra bir getirin, kontrol edelim olmazsa hormon iğnesi vururuz, üzerinden (1 ay ya da yeterli) zaman geçince kısırlaştırma operasyonuna geçeriz" demişti.

Canandisli

Kisir olmayan kedilerimin yasini doldurmasini bekliyorum bir de onlar icin daha iyi olucagini soylediler

Doqukan

Hormon iğnesi kızgınlıgı yatıştırmak içinmiş o yüzden vurdurdum

Canandisli

Yatistirmasi ve geciktirmesi icin igne vurulmasi zararli diyor biliyorum o yuzden sordum aslinda zaten uzun surmuyor ki 1 haftaya gosterirmis etkisini benim kedilerim en fazla 4 gun miyavliyor bence yapmamaliydiniz ben oyun oynatiyorum miyavlamiyor da mirliyor oyle olunca kuru mamayi az verip baska yemekler veriyorum dagiliyor kafalari o sekilde

Doqukan

Aslında kedi 8 aylıkken kısırlaştırma daha iyi olur dediler o yüzden bu iğneninda zararı yok dediler ilk seferde 2. Sefer olmaz dediler zararı olmazmış.

martha

bence veterinerinizi değiştirin :(

SelinTuksal

suyuna 1-2 damla lavanta yağı. ama bence şırıngayla veerin. (şırınganın yarısına su çekin, sonra 1-2 damla lavanta yağı çekip direkt ağzına verin)

Doqukan

Hormon iğnesi 1 sefer vuruldu veteriner dediki bu iğne sadece 1 sefer vurulur 2 . Sefer vurulduğunda olacak tehlikeleri söyledi

pinarcaya

Benim kedim 5-6 aylıkken kızgınlığa girdi. Hormon iğnesi yapıldı. O iğne 4-5 gün içinde etkisini gösterdi. Ve etkisi 5 ay falan sürdü. Tekrar kızgınlığa girdiğinde 1yasini tamamlamıştı. O zaman kisirlastirildi. Erken kisirlastirmalarda birkaç kişide ciddi rahatsızlıklar duydum. Bence 1 yaşını bekleyin.

Bencede 6 aylik cok erken daha.

Genelde 1 yas ve sonrasi yapiliyor tabi her veterinerin gorusu ayri olabilir.

NECMIYEPASA

siznkide 6 aylıkken mi kızgınlık döneminde daha küçük değiller mi yaa bende sıkıntı yaşıyorum şimidi bu konuda :(