İllet Mantar !!

Minnak53

Arkadaşlar selam,
Benim oğlan da tekrar mantar nüksetmeye başladı tamam genelde bağışıklık düşünce olur ama bilirsinizki çeşit çeşit vitaminler lysine100 vedanın hapı gimcat multivitamin kullanıyorum 15 gün arayla tanesi 100 tl olan mantar aşısı yapıldı, 2. Dozdan sonra tam geçiyor derken tekrar başladı kafayı yemek üzereyim... kedim mutsuz sürekli beni görünce miyavlıyor derdini anlamayamıyorum iştahta yine azalma da başladı.. dr aradım tekrar iğne uygulaması dedi aşı parasında değilim ama bu mantar aşısının karaciğere ciddi anlamda yan etkisi varmış, inatçı mantarla mücadele eden ve kazanan arkadaşlar nolur birşeyler yazın diyverin çok üzülüyorum,,, birde immuneks şurup tavsiye eder misiniz ?? Napayım ben nerelere gidem :((

15 CEVAP

Minnak53

Dollfaceperian;
Çok teşekkür ederim hemen bakıyorum siteye ve alıyorum❤️

SelinTuksal

immunex şurup ttavsiye edenler var. ama hiç mantara yakalanmadı kedim çok şükür, Allah yardımcınız olsun :(

Minnak53

Ya sorma tam geçti başardık diye sevinirken 1 gece de sırtı bu hale geldi... :(

SelinTuksal

bunalıma girsin biraz ne yapalım. bence başlık takıp krem sürün. kediniz başlığa alışır merak etmeyin

Dakkor

Benim 2 kedimde oldu,hatta kedimden bana da geçti, ben de oldum;( ama merak etmeyin zamanla hepimiz iyilestik..evi devamli twmiz tutmak gerekiyor. Bütün evdeki tekstil namına ne varsa ( perde koltuk kılıfı vs dahil) yıkanmalı,hatta kaynatın diyorlarda, bütün kumaşlar o sıcaklıpa dayanmıyor. Birde kedinizin bulunduğu alanın günde en az 1 kez silinmesi gerekli,mümkünse çamaşırsuyu katılmış suyla..böyle yazınca zor gözüküyor,zor da aslında ama daha pratik önlemler almak mümkün..mesela iyileşme döneminde kedinizi bir odaya koyup, bu soylediğim standartları sağlamak mümkün...o odayı hergün en azınsan 1 kez silebilirsiniz,tüm eve vaktiniz olmasa da..bu arada bu önlem tamamen kedinizin iyiliği için, çünkü mantar henüz yaygınlaşmamış gözüküyor,inanın yaygın mantar çok zor. En kısa sürede olayın önüne geçmwk gerekiyor.

dollfacepersian

Sorunuzu daha önce gördüm ama sırada müsait değildim cevap veremedim. Sonra da unutmuşum cevap vermeyi:((
Şunu diyecektim Naturalis Adrayms markası patili evlatlarımızdaki mantarla savaş için sarımsak yağı üretti. Ben mantardan koruma amaçlı kullanmak için aldım. Bu haftadan itibaren kullanmaya başlayacağım. Ürün oldukça hoşuma gitti,sizde isterseniz alın deneyin. Naturalis Adrayms markası çok güzel güvenilir bir yerel birçok markadan farklı olarak. Umarım çabucak iyileşir güzel oğlunuz.
İncelemek isterseniz ürünün linki http://www.naturalisadramys.com/index.php?route=product/product&path=60_68&product_id=178

SelinTuksal

kremi falan yokmuymuş bunun ya :((

Minnak53

Ya aslında travazol, ketoral diye bir çok kremler var ama süremem çünkü batikon sürsem bile en fazla 5 dk oyalayabiliyorum hemen yalanmaya başlıyor:(( başlık takamam bunalıma giriyor :( veterinerde sadece aşı ve bağışıklık güçlendirici diyor .. şaşırdım artık

Dakkor

Benim 2 kedimde oldu,hatta kedimden bana da geçti, ben de oldum;( ama merak etmeyin zamanla hepimiz iyilestik..evi devamli twmiz tutmak gerekiyor. Bütün evdeki tekstil namına ne varsa ( perde koltuk kılıfı vs dahil) yıkanmalı,hatta kaynatın diyorlarda, bütün kumaşlar o sıcaklıpa dayanmıyor. Birde kedinizin bulunduğu alanın günde en az 1 kez silinmesi gerekli,mümkünse çamaşırsuyu katılmış suyla..böyle yazınca zor gözüküyor,zor da aslında ama daha pratik önlemler almak mümkün..mesela iyileşme döneminde kedinizi bir odaya koyup, bu soylediğim standartları sağlamak mümkün...o odayı hergün en azınsan 1 kez silebilirsiniz,tüm eve vaktiniz olmasa da..bu arada bu önlem tamamen kedinizin iyiliği için, çünkü mantar henüz yaygınlaşmamış gözüküyor,inanın yaygın mantar çok zor. En kısa sürede olayın önüne geçmwk gerekiyor.

Minnak53

Kesinlikle alışamadı 2 saat kadar takmıştım ilk mantarında batikonları yalamasın diye masanın altına girip duvara karşı döndü miyavs miyavs kesinlikle elletmedi kendini sonra yanıma geldi gözlerime baktı gözlerinden yaşlar geldi aradım veti çıkar daha fazla strese girmesin bide anksiyete başlatmayalım dedi inan herşeyi denedim:/

Dakkor

Unutmadam, batikon uygulamak ve birde elma sirkesi çok iyi geliyor. Biraz oyalayın,kurusun,sonra talayıp temizliyorlar ama zaten o sırada etki etmiş oluyor..krwmlerin hiç faydasını görmedik biz bence..

Minnak53

Dakkor:
Bu oğlumun 2. Mantarı evimizi 2 günde bir sirkeli çamaşır suyu ile siliyoruz kendisi bir odada kapalı kalıyor yerler kuruyunca dolaşmasına izin veryoruz sonra son odayı siliyoruz..

pinarcaya

Provet promega omega deneyin.

rendhart

Mantarın tedavisi kadar, mantar sporlarının yok edilmesi, kedilerin yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi de çok önemli. Instagram: kedici_geldi bu konuda uzman

beautifulcat

tırnak kenarlarımda çıkan mantarımsı şeyi, mantarın üstünü hindistan cevizi yağı ile ovalayarak kurtuldum. ciddi etkisi var, mantarlar kayboluncaya dek günde 1 çay kaşığı yedirin aynı zamanda mantarlı bölgeye ovalama yoluyla sürün. (eldivenle)
Yalamasında sıkıntı olmayacaktır keza yenilebilir bişey