Tavşanımın Dişleri Çürük Ve Tüvaleti Kan Gibi

Ec0409

Tavşanım 6 aylık yaklaşık 2 haftadır yemek yemiyor eskisine göre hiç yemiyor diyebilirim Veterinere götürdüm iştah açıcı iğne vurdu ama yine yemiyor 2 gündür de tuvaletini değişik yapıyor aslında tuvalet de değil Yani kan gibi bir şey yardımcı olur musunuz lütfen

10 CEVAP

martha

II) İdrar yolu hastalıkları, kendisini kanlı idrar ile gösterir. İdrar yapmada zorlanma ve kan gelmesi gibi olumsuz durumlar, ciddi sağlık sorunlarına işarettir. Bol yeşillik ve taze su ile bu hastalığın önüne geçilebilir.

deniz_berkan

TAVŞANINIZ DİŞİ Mİ?

Ec0409

Hayır erkek

deniz_berkan

ne yediğini bilmiyorum ama tavsanlarda şöyle bir özellik vardır yediği yiyeceğe göre idrar ve dışkı pigmentleri değişkenlik gösterebiliyor . turuncu-sarı-kırmızı hatta yeşil dışkıladıkları / idrarları oluyor. genede tabiki kan olup olmadıgını öğrenmekte fayda var geçmiş olsun

Ec0409

Palet yem yiyor şimdiye kadar hiç böyle yapmadı hep aynıydı tuvaleti kan ise ne yapmam gerekiyor ve neden kan yapıyor

sebii

Tavşanların vücutları ara sıra yiyeceklere böyle tepki verebiliyor. Petshoplarda satılan kuru otlardan verin bir süre gözlemleyin. Düzelme olamazsa bir veterinere mutlaka gösterin. Çok geçmiş olsun

Ec0409

Öyle tuvalet yapmasının sebebi nedir sizce hiç olmadı daha önce

Ec0409

Acil bilgiye ihtiyacım var

Ec0409

Lütfen ya biri bişi söyleşin

martha

internette bir siteden kopyaladım